| poniedziałek 29 kwietnia | 11:13:26

Artykuły / Pedagog / Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna;

dodane w poniedziałek 3 października 2022 r., przez Kinga Weis

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2022

Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywać się będą w dniach 3-9 października pod hasłem "Przełamujemy bariery".

W dniu 8 października, zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, będzie szczególnie wyróżniony Dzień Świadomości Dysleksji.

Zespół Szkół w Nekli od kilku lat aktywnie bierze udział w propagowaniu w/w akcji. W zeszłym roku szkolnym wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie dla szkół podstawowych – Szkoła z Innowacją Pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji "Jesteśmy Różni, Uczymy się Razem" 2021/2022. W Dniu Świadomości Dysleksji otrzymamy zasłużony Certyfikat, który będzie zwieńczeniem naszych działań i zaangażowania.