język_Migowy Szkoła Nekla BIP Szkoła Nekla
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 7779299 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
Zespół Szkół w Nekli    
| piątek 29 września | 16:47:24
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| piątek 29 września | 16:47:24

Dziś są imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Do zakończenia roku szkolnego pozostało:

  • laboratoria przyszłości
  • Gsuite
  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy

dodane w środa 15 czerwca 2022 r., przez Marek Wasiak

Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy

 10 czerwca godzina7:45, dworzec PKP we Wrześni – siedemnastoosobowa grupa uczniów klas ósmych wyruszyła pociągiem do Warszawy. Naszym głównym celem był spektakl „Stowarzyszenie umarłych poetów” w Och Teatrze. Pozostały czas wypełniły nam spacery po zatłoczonej stolicy z panią przewodniczką Martą i bez pani Marty. Zobaczyliśmy Stare Miasto z Zamkiem Królewskim (który jest młodszy od rodziców większości uczestników), Górę Gnojną, chwilę spędziliśmy z Kataryniarzem Janem (mającym konto na Instagramie i Tik Toku:), zachwyciły nas murale, dzielnica drapaczy chmur (z budynkiem Złota 44 w którym 3 dni temu sprzedano ostatni apartament za, bagatela – 22 900 000 zł). Okazało się, że czas w Warszawie biegnie szybciej niż u nas, nie zdążyliśmy do Łazienek i Jazdowa – zielonej, spokojnej oazy ciszy w centrum ze starymi domkami fińskimi postawionym dla odbudowujących Warszawę po wojnie. Zdążyliśmy do teatru (dziękuję pomocnikom z Biedronki:).
 Drugi dzień rozpoczęliśmy samodzielnie przygotowanym śniadaniem. Potem krótki spacer na ulicę Dobrą gdzie znajduje się piękny budynek Biblioteki Uniwersyteckiej.  Ponieważ, jak już pisałam wcześniej, w centrum Warszawy są tłumy, to w weekendy niektóre ulice policja wyłącza z ruchu.  Autobusy jeżdżą innymi trasami, taka niespodzianka:) Musieliśmy dostać się do Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich, szukanie innego przystanku na którym zatrzymuje się autobus 111 jest na pewno łatwe dla tubylców – dla nas stanowiło wyzwanie. Bardzo okrężną drogą doszliśmy (niektórzy mówią, że dobiegliśmy) do Placu Piłsudskiego i zdążyliśmy na umówioną godzinę do muzeum. Budynek monumentalny, skrywający wiele historii i znaczeń,  główny hol „rozcina” gmach muzeum od podziemi aż po dach, pęknięcie to symbolizuje  przejście Izraelitów przez Morze Czerwone, a faliste ściany – wzburzone morze.  Na szklanych taflach pokrywających elewacje widnieje hebrajske słowo Polin, co znaczy „Polska” lub „tu odpoczniesz”. Środek też wart zwiedzenia, ale nie zawsze niestety trafia się na dobrego przewodnika. Nie mieliśmy szczęścia. Pozostała część soboty to szukanie miejsca w którym można coś zjeść, krótki czas wolny i szczęśliwy powrót do domu.

Z pewnością wszyscy zapamiętają nocną wizytę w McDonaldzie, kolorowe tłumy ludzi na ulicach i w ogródkach przed restauracjami, fioletowe Lamborghini, hałas za oknami do czwartej nad ranem i chrapiącego współspacza z hostelowego pokoju.

Dziękujemy Wam za wspólne chwile, rozmowy, cierpliwe znoszenie niedogodności, 26 km w nogach. Mamy nadzieję, że było warto.

Małgorzata Szymczak i Olga Babraj  

  Maria Smolinska napisała:

Sztukę „Stowarzyszenie umarłych poetów” uznałam za najciekawszą część naszej wycieczki. John Keating – nauczyciel języka angielskiego uczy bardzo niekonwencjonalnie. Carpe Diem  czyli chwytaj dzień to myśl przewodnia wokół której toczy się akcja. Aktorzy wspaniale oddali wyjątkowe charaktery bohaterów. Przedstawienie było wypełnione śmiesznymi, smutnymi, ciekawymi i pięknymi scenami budząc w nas różne emocje. Niekiedy miało się wrażenie bezpośredniego uczestniczenia w spektaklu (scena była na środku sali, widzowie ją otaczali) co jeszcze bardziej pogłębiało relację z bohaterami. „Stowarzyszenie . . „ to spektakl, który bez wahania mogę polecić każdemu.   

 

Galeria zdjęć: Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy

Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 1/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 2/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 3/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 4/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 5/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 6/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 7/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 8/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 9/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 10/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 11/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 12/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 13/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 14/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 15/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 16/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 17/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 18/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 19/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 20/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 21/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 22/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 23/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 24/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 25/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 26/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 27/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 28/29
Wycieczka uczniów klas ósmych do Warszawy - Zdjęcie: 29/29
© Copyright 2023 Zespół Szkół w Nekli
stopka strony - Szkoła w Nekli