język_Migowy Szkoła Nekla BIP Szkoła Nekla
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 5952796 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
Zespół Szkół w Nekli    
| środa 17 sierpnia | 22:38:38
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| środa 17 sierpnia | 22:38:38

Dziś są imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

  • laboratoria przyszłości
  • Gsuite
  • Roboty ZS Nekla
  • Uczę się

Ważne informacje

Artykuły / Dzień gofra

dodane w czwartek 9 czerwca 2022 r., przez Marek Wasiak

Dzień gofra

 Zaczniemy go od zagadki. Co to jest? Zazwyczaj są to prostokąty z kratownicą, ale występują też w kształcie okręgu, serca lub kwiatu. Kojarzą się z morzem, słońcem i wakacjami. Mają wielu amatorów, dorosłych i dzieci. Stanowią świetny deser, ale nie tylko. Czy już wiadomo, o jaki przysmak chodzi?  Oczywiście, że rzecz dotyczy gofrów! Powstają z mąki, cukru, soli, masła lub oleju, mleka i jajek. Do ciasta można dodać np.: kakao albo cynamon, dzięki czemu nabierają innego smaku. Tradycjonaliści lubią je z cukrem pudrem. Jednak z bitą śmietana, owocami i polewą to prawdziwe „niebo w gębie”.                 
           Obecnie gofry można spotkać w przeróżnych wersjach, także na słono. Ich ojczyzną jest Belgia. To stamtąd wywodzi się ten przepyszny wypiek. Dziś stały się tak popularne, że postanowiono uczcić je ustanawiając Międzynarodowy Dzień Gofra. Przypada on 25 marca. Jednak w naszej szkole goframi pachnieć będzie w najbliższy piątek i to od samego rana, bo od 7.30! Zapraszamy do ich zakupu. Cena jednego to tylko 5 złotych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na cele charytatywne. Liczymy na wasz apetyt i „wielkie serce”.
© Copyright 2022 Zespół Szkół w Nekli
stopka strony - Szkoła w Nekli