| poniedziałek 20 maja | 21:50:10
| poniedziałek 20 maja | 21:50:10

Dziś są imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Artykuły / Co nowego w systemie oświaty?

dodane w poniedziałek 27 kwietnia 2020 r., przez Kinga Weis

Co nowego w systemie oświaty?

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i przedłużył przerwę w nauczaniu stacjonarnym do 24 maja 2020 r.

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana zdalnie.

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Na szkolnym portalu eSzkoła – Dysk, zamieszczę kilka wskazówek dla uczniów klas ósmych dot. tego, jak radzić sobie ze stresem związanym z przygotowaniami do egzaminów. Ponadto, przesyłam kilka propozycji platform i narzędzi (znalezione w Sieci), wspomagających naukę.

• Tak, zdam! – platforma poświęcona przygotowaniom do egzaminu ósmoklasisty, ogólnodostępne arkusze wraz z nagraniami i odpowiedziami dla ósmoklasistów z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego oraz matematyki i wiele dodatkowych materiałów;

• lektury.gov – narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych;

• pasma edukacyjne telewizji publicznej – filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji dostosowane do podstawy programowej;

• e-podręczniki – materiały przeznaczone do nauki w szkołach lub do samodzielnej pracy ucznia;

Z pozdrowieniami,

Kinga Weis – psychopedagog szkolny;