| poniedziałek 20 maja | 21:54:03

Artykuły / Nowe zarządzenia;

dodane w środa 15 kwietnia 2020 r., przez Kinga Weis

Drodzy uczniowie!

Co nowego po przerwie świątecznej...?!

W dniu 9 kwietnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wydłużeniu przerwy od zajęć w przedszkolach i szkołach - edukacja zdalna potrwa co najmniej do 26 kwietnia. O nowych terminach egzaminu ósmoklasisty uczniowie mają dowiedzieć się najpóźniej trzy tygodnie przed nimi. Nie dojdzie do nich jednak wcześniej niż w czerwcu. Na chwilę obecną, nie zmienia się harmonogram roku szkolnego. A więc wakacje wydają się niezagrożone. Wiadomo jednak, że zmiana terminów egzaminów, wymusi zmianę zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Aktualny jest zakaz wychodzenia na ulicę niepełnoletnich osób bez opieki dorosłych.

Ponadto, od czwartku 16 kwietnia w miejscach publicznych będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa. W załączniku zamieszczam filmik, jak wykonać maseczkę z bandany i gumek do włosów (bez szycia).

Wszystkie zmiany następują bardzo dynamicznie i są dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie. Wiele z tych zmian dotyczy również i Was – uczniów. Postaram się na bieżąco informować Was o wszelkich nakazach i zakazach, które kierowane są pod adresem nieletnich.

Nadal Was prosimy o wytrwałość, samodyscyplinę i zadbanie o własne bezpieczeństwo - #zostańwdomu!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Kinga Weis - psychopedagog.