facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 1406360 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| środa 19 czerwca | 04:59:43

Dziś są imieniny: Gerwazego, Protazego

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Wycieczka klas 3b i 3c

dodane w poniedziałek 25 czerwca 2018 r., przez Jolanta Najtkowska

 

   W poniedziałek 28 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia i Inowrocławia.

Toruń to piękne i stare miasto. Jego nazwa związana jest z legendą. Kiedy Wisła przepływała obok wieży, ta chciała się dowiedzieć, co rzeka widziała. Słuchając poczuła się zazdrosna i przerwała te opowieści. Wisła więc zaczęła opływać ją dookoła, na co wieża odrzekła "przestań bo runę", a rzeka na to - "to ruń". I tak powstała nazwa tego miasta.

    Na początku naszej wędrówki poszliśmy zobaczyć właśnie tę wieżę. A dlaczego jest krzywa ? Dowiedzieliśmy się od naszej Pani przewodnik, że stała ona kiedyś na piasku i dlatego się skrzywiła. Właśnie stąd pochodzi nazwa "Krzywa Wieża".

Następnie udaliśmy się pod dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Zwiedziliśmy również Katedrę Świętych Janów z zabytkową chrzcielnicą, gdzie ochrzcony był ten słynny astronom. W Planetarium obejrzeliśmy film o gwiazdach i planetach. Zobaczyliśmy również Stary Rynek z okazałym ratuszem, fontanną “Flisak i żabki” oraz pomnikiem Kopernika.

   Największą atrakcją wyjazdu było pieczenie ozdobnych toruńskich pierników, które każdy z nas mógł zabrać do domu. Na koniec naszego pobytu, w tym pięknym mieście, mogliśmy odwiedzić lokalne sklepy kupując słynne pierniczki oraz różne pamiątki.

            W drodze powrotnej odwiedziliśmy Inowrocław, gdzie zaczerpnęliśmy  świeżego, zdrowego i pełnego jodu powietrza przy tężniach w parku zdrojowym.
            Pełni wrażeń wróciliśmy do Nekli.

                                          Uczennica z  klasy IIIc

Galeria zdjęć: Wycieczka klas 3b i 3c

DSCN3047.JPG
DSCN3070.JPG
DSCN3069.JPG
DSCN3067.JPG
DSCN3064.JPG
DSCN3062.JPG
DSCN3061.JPG
DSCN3060.JPG
DSCN3059.JPG
DSCN3058.JPG
DSCN3056.JPG
DSCN3053.JPG
DSCN3052.JPG
DSCN3051.JPG
IMG_20180528_101836.jpg
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.