facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 1058781 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| piątek 15 lutego | 21:59:38

Dziś są imieniny: Jowity, Faustyna, Zygfryda

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • DBI_2019
  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Wizyta klasy IIIb w aptece

dodane w piątek 27 kwietnia 2018 r., przez Anna Nowaczyk

Wizyta w aptece

             W dniu 17.04.2018r. wybraliśmy się do apteki Betula w Nekli. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza oraz bliższe zapoznanie się z wyglądem i wyposażeniem apteki. Dowiedzieliśmy się, że słowo apteka pochodzi z łaciny i oznacza miejsce magazynowania. Kiedyś oprócz leków można było zakupić tam przyprawy, nalewki i ciasta.

Panie farmaceutki pokazały nam jak wygląda recepta i jak się ją realizuje. Usłyszeliśmy, że dzieci same nie mogą kupować leków. Zwiedziliśmy także recepturę, czyli miejsce, w którym sporządza się leki. Pani aptekarka przedstawiła nam różne ciekawostki m.in. dotyczące składu coca – coli wymyślonego przez farmaceutę i aspiryny – pierwszego leku chemicznego. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy tych wypowiedzi, uzyskując informacje na nurtujące nas pytania.
Dziękujemy Paniom za ciekawe przedstawienie tematu, poświęcony nam czas
i otrzymane upominki.

                       
                                                                                           Uczniowie klasy III b

 

Galeria zdjęć: Wizyta klasy IIIb w aptece

20180417_115907.jpg
20180417_120135.jpg
20180417_123831.jpg
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.