| piątek 17 maja | 05:50:13
| piątek 17 maja | 05:50:13

Dziś są imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki

Ważne informacje

Artykuły / Bezpiecznie do szkoły, bezpiecznie w szkole, bezpiecznie po szkole!!!

dodane w poniedziałek 19 września 2016 r., przez Anita Budzyńska

W dniach 12-16.09.2016r. podczas zajęć w świetlicy szkolnej, dzieci realizowały blok tematyczny związany z bezpieczeństwem. Zostały poruszone zagadnienia związane ze świadomym i bezpiecznym zachowaniem się na drodze.  Szczególną uwagę zwróciliśmy na edukację najmłodszych uczniów, którzy uczą się zasad związanych z ruchem drogowym. Dzieci wspólnie doszły do wniosku że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Ustaliliśmy kilka zasad, które dzieci powinny przestrzegać by być bezpiecznym:

1. Do szkoły idź zawsze główną drogą. Nie przechodź "na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób.
  2. Zakładaj elementy odblaskowe.
  3. Informuj zawsze rodziców lub opiekunów, gdzie wychodzisz i kiedy wrócisz.
  4. Jeśli nie ma chodnika, idź poboczem z lewej strony jezdni.
  5. Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach, zawsze na zielonym świetle.
  6. Nie jedź na rowerze po jezdni, gdy nie masz do tego uprawnień
  7. Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznajomego powiadom o tym niezwłocznie rodziców lub opiekunów.
  8. Nie przyjmuj od nieznajomych żadnych prezentów w postaci słodyczy, zabawek, pieniędzy itp.
  9. Nie ufaj obcym. Nie oddalaj się z nimi od miejsca zamieszkania czy zaprzyjaźnionej grupy osób.
  10. Klucze od mieszkania noś w miejscu niewidocznym dla obcego.
  11. Jeśli nieznajomy zapyta cię o drogę, pod żadnym pozorem nie wsiadaj z nim do samochodu, którym jedzie.
  12. Jeśli dojeżdżasz autobusem do szkoły NIGDY nie wychodź na jezdnię zza samochodu.

Galeria zdjęć: Bezpiecznie do szkoły, bezpiecznie w szkole, bezpiecznie po szkole!!!

Bezpiecznie do szkoły, bezpiecznie w szkole, bezpiecznie po szkole!!! - Zdjęcie: 1/14
Bezpiecznie do szkoły, bezpiecznie w szkole, bezpiecznie po szkole!!! - Zdjęcie: 2/14
Bezpiecznie do szkoły, bezpiecznie w szkole, bezpiecznie po szkole!!! - Zdjęcie: 3/14
Bezpiecznie do szkoły, bezpiecznie w szkole, bezpiecznie po szkole!!! - Zdjęcie: 4/14