Nasza strona została odwiedzona 9211970 razy.

| niedziela 28 kwietnia | 06:27:49
| niedziela 28 kwietnia | 06:27:49

Dziś są imieniny: Piotra, Walerii, Witalisa

Artykuły / Rekordowe sztafety!

dodane w czwartek 19 października 2023 r., przez Marek Wasiak

Rekordowe sztafety!

Niesamowite sukcesy odnieśli nasi szkolni lekkoatleci podczas tegorocznych zawodów z cyklu Festiwal Sztafet. Naszą szkołę reprezentowały aż 3 drużyny i wszystkie spisały się wspaniale.
W pierwszej kolejności sukces odnieśliśmy na Mistrzostwach Rejonu w Środzie Wielkopolskiej. W kategorii Igrzysk Dzieci nasze dziewczęta (Alicja Sajdak VIa, Oriana Kubiak VIa, Amelia Kordus VIa, Anastazja Głowacka VIa + Zosia Ciszek VIa i Eliza Kaminiecka VIa) w Sztafecie Szwedzkiej (100m-200m-300m-400m) zajęły drugie miejsce tuż za koleżankami z Jarocina i uzyskały awans na Mistrzostwa Województwa. Natomiast chłopcy (Stanisław Solecki VIa, Oliwier Kowalczyk VIa, Jan Marciniak VIa, Marcel Bambrowicz VIa + Antoni Gniatkowski VIa, Kacper Bandosz VIa) w tej samej konkurencji nie mieli sobie równych, pewnie wygrali średzkie zawody i oczywiście uzyskali awans na finał wojewódzki.
W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafecie Olimpijskiej (100m-200m-400m-800m) bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna chłopców z rocznika 2010 (Igor Czyżewski VIIc, Mikołaj Libowski VIIb, Bartosz Wiśniewski VIIc, Bartosz Nowak VIIa + Maksymilian Mikołajczak VIIa), która po wspaniałym biegu zajęła I miejsce i awans na Mistrzostwa Województwa.

Finał Województwa Wielkopolskiego odbył się 5 października w Poznaniu na golęcińskim stadionie. W każdej konkurencji startowało po 10 najlepszych sztafet z całej Wielkopolski – 2 biegi po 5 drużyn.

Pierwsze startowały nasze dziewczęta w Sztafecie Szwedzkiej (Eliza Mokit Vc, Julia Chojnacka Va, Amelia Kordus VIa, Anastazja Głowacka VIa + Alicja Sajdak VIa i Oriana Kubiak VI). Był to dla nich debiut w zawodach takiej rangi ale pobiegły jak mistrzynie – od początku pewnie prowadziły i pewnie wygrały (2:51,56s) swoją serię, rewanżując się zawodniczkom z Jarocina, które przybiegły na 2 miejscu. Pozostawało czekać na 2 serię, w której startowały potencjalnie lepsze sztafety – finalnie tylko 2 okazały się szybsze od naszych dziewcząt i mogliśmy się cieszyć z historycznego brązowego medalu dziewcząt Mistrzostw Województw Wielkopolskiego!

Chłopcy (Oliwier Kowalczyk VIa, Stanisław Solecki VIa, Jan Marciniak VIa, Marcel Babrowicz VIa + Antoni Gniatkowski VIa, Kacper Bandosz VIa) w tej samej konkurencji wypadli jeszcze lepiej. Pobiegli w swojej serii wręcz niesamowicie szybko i pewnie zwyciężyli (2:42,06s). W drugiej serii przeciwnicy również biegali bardzo szybko ale tylko jedna drużyna okazała się od nas lepsza. Drużyna Z Kościana wygrała z nami tylko o 0,4s (2:42,02s). Cieszymy się jednak ogromnie bo II miejsce w Województwie to najlepszy wynik w historii naszej szkoły!

W ostatnim biegu naszych reprezentantów czekało najtrudniejsze zadanie. Chłopcy (Igor Czyżewski VIIc, Mikołaj Libowski VIIb, Bartosz Wiśniewski VIIc, Bartosz Nowak VIIa + Maksymilian Mikołajczak VIIa) pobiegli w swojej konkurencji Sztafecie Olimpijskiej jednak bardzo dobrze. Walczyli od początku do końca i uzyskali VI wynik tego dnia. Kilku sekund zabrało do walki o podium ale VI miejsce w województwie także zasługuje na wielki podziw!
Brawo wszystkie drużyny!!!

Galeria zdjęć: Rekordowe sztafety!

Rekordowe sztafety! - Zdjęcie: 1/9
Rekordowe sztafety! - Zdjęcie: 2/9