facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 1741920 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| poniedziałek 16 września | 10:40:04

Dziś są imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana

  • Zebrania ZS NEKLA Wrzesień

Artykuły / Wycieczka do Bawarii

dodane w środa 15 maja 2019 r., przez Elwira Przyjemska
Przypominamy o nadchodzącej wycieczce do Bawarii.

UWAGI:
•program jest ramowy
•niezbędny dokument do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

Proponowany nocleg: https://fuessen.jugendherberge.de/jugendherbergen/fuessen-220/portraet/


PROGRAM:

Dzień 1//11/12.06

Wyjazd w godzinach nocnych z Nekli. Zbiórka 23:30. Przejazd przez Niemcy. Po drodze zwiedzanie Bambergu, miasta wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy między innymi Kleine Venedig (mała Wenecja), czyli malownicze rybackie domki nad rzeką Regnitz, przepiękny Stary Ratusz, Plac Katedralny, Cesarską Katedrę. Przejazd na nocleg do Garmisch Parnerkirchen, zakwaterowanie w hostelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 2//  13.06

Śniadanie. Przejazd do malowniczych zamków Neuschwanstein i Hochenschwangau. Hohenschwangau ( z zewnątrz) to średniowieczna forteca, odbudowana w XIX wieku w stylu romantycznym - częstym gościem był tu sławny kompozytor Ryszard Wagner. Neuschwanstein  (w cenie)  został zbudowany od podstaw na rozkaz szalonego króla Bawarii - Ludwika II. Zamek (wykorzystany potem przez Disneya) to mieszanka różnych stylów - zaprojektowany został przez scenografa Wagnerowskich oper. Proponujemy także spacer do Marienbrucke - mostu łączącego dwa brzegi wąwozu Poellat. Powrót do GA -PA, spacer po mieście w trakcie którego zobaczymy skocznie olimpijska, główną ulicę miasta z malowanymi domami. Powrót do hostelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 3 // 14.06/15.06

Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu, przejazd do Monachium . Przejazd do Monachium, słynącego z festiwalu piwnego Octoberfest i marki samochodów BMW. Zwiedzanie stolicy Bawarii rozpocznie spacer przez Stare Miasto: Plac Karola, Brama Karola – dawna brama miejska, Plac Mariacki, Katedra Najświętszej Marii Panny, Residenz – kompleks budowli stanowiących rezydencję królów Bawarii, kościół Świętego Piotra, średniowieczny Alter Hof – pozostałość po pierwszej rezydencji książąt Bawarii. Przejazd do  BMW WELT (bezpłatne), w którym prezentowane są  najnowsze modele tej marki. Pobyt w stolicy Bawarii zakończy spacer przez kompleks Parku Olimpijskiego z obiektami sportowymi powstałymi na Letnią Olimpiadę w 1976 roku, Czas na indywidualny posiłek. Wyjazd do Nekli, Przyjazd na miejsce zbiorki w godzinach nocnych, wczesno rannych dnia kolejnego, czyli w piątek około godziny 2 w nocy.

Zapewniamy:
• przejazd  autokarem (dvd, klimatyzacja),                 
• opiekę pilota - przewodnika,                                                
• ubezpieczenie NW i KL,

2 noclegi w hostelu, pokoje wieloosobowe, łózka piętrowe, łazienka na korytarzu

• wyżywienie wg programu,
• opłaty drogowe, parkingowe
• wstępy wg programu


Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować do p. Elwiry Przyjemskiej.

 

Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.