| piątek 19 kwietnia | 22:46:36

Artykuły / Przedszkole Miś Uszatek / Poznajemy twórczość Juliana Tuwima

dodane w wtorek 1 marca 2022 r., przez Marek Wasiak
Poznajemy twórczość Juliana Tuwima

W naszym przedszkolu pojawiła się wystawka książek J. Tuwima. Zgromadzone książeczki były inspiracją do zapoznania dzieci z twórczością tego autora. Poznaliśmy wybranych bohaterów takich jak: Słoń Trąbalski, Zosię Samosię, Grzesia, który szedł przez wieś czy dziadka, który zasadził rzepkę w ogrodzie. Dowiedzieliśmy się co się stało z abecadłem, które spadło z pieca, co w swoich wagonach ciągnęła lokomotywa i dlaczego spóźnił się słowik.
Te i inne książeczki J. Tuwima zainspirowały nas do wykonania prac plastycznych, w których każdy przedszkolak mógł zaprezentować wybrany utwór tego autora.