BIP Szkoła Nekla
facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 3258951 razy.

   
 • Slajd 2
 • Slajd 1
 • pogoda nekla
 • stacja meteo nekla
| sobota 26 września | 01:46:21

Dziś są imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny

Do zakończenia roku szkolnego pozostało:

 • Roboty ZS Nekla
 • Ucz się 1
 • Uczę się

Artykuły / "Młodzi programiści" / Zapraszamy do konkursu BÓBR 2019

dodane w niedziela 3 listopada 2019 r., przez Zofia Konecka
Konkurs Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Udział w Konkursie nie jest związany z żadną opłatą.

Cele Konkursu
Głównym celem konkursu jest rozwój myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W szczególności konkurs ma na celu:
    
 • zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywaniu wiedzy i umiejętności,
 • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadajacych dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
 • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,
 • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

Posługiwanie się technologią niesie w sobi wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie  mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

Zadania konkursowe
Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania, takich jak język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną właściwą odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać.

Harmonogram szczegółowy konkursu Bóbr 2019


https://www.bobr.edu.pl/harmonogram-2019/?fbclid=IwAR0WBhKt18a8vWYDZPbj8OpMkubP4NUalWfFz87SLn1slfsIo5HnXcfUbLk

Jesli chcesz spróbować swoich sił i wziąć udział w konkursie, zgłoś to nauczycielom uczącym informatyki: p. Markowi Wasiakowi lub p. Zofii Koneckiej.

Źródło:
www.bobr.edu.pl    Tekst: Zofia Konecka.
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2020 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.