facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 2848236 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| niedziela 7 czerwca | 08:57:47

Dziś są imieniny: Roberta, Wieslawa

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Konkursy / I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VIII 2018/2019

dodane w piątek 29 marca 2019 r., przez Anna Frąszczak
I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VIII szkół podstawowych miasta Poznania i okolic pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty 2018/2019
Gratulujemy Emilii, Tymoteuszowi i Michałowi!

„Bez matematyki, jesteśmy ślepi.”

Alain Badiou
 

29 marca 2019r. o godz. 14.00 w SP nr 19 im. Stanisława Staszica w Poznaniu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VIII szkół podstawowych miasta Poznania i okolic pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, w którym udział wzięło 100 uczniów klas ósmych. Zespół Szkół w Nekli reprezentowało troje uczniów z klasy 8b: Emilia Kubisiak, Tymoteusz Handkiewicz i Michał Mendzelewski.

Pierwsza cześć konkursu składała się z 20 pytań testowych, za które można było uzyskać po jednym punkcie. Druga część zawierała dwa zadania otwarte, cztery typu prawda fałsz oraz dziewięć, w których przyznawano punkt lub zero, odpowiednio za poprawną lub błędną odpowiedź. Z obu części można było otrzymać łącznie 40 punktów. Na wynik końcowy składała się suma punktów z obu etapów. Do drugiej części awansowało tylko 17 osób, które odpowiedziały poprawnie przynajmniej na 17 pytań. Wśród nich znalazł się Tymek (18 pkt.).

Drugiego kwietnia zostały ogłoszone ostateczne wyniki i laureatem II stopnia został nasz uczeń – Tymoteusz Handkiewicz, który uzyskał w sumie 35 pkt., zaledwie dwa punkty mniej niż zwycięzca konkursu i jeden mniej niż laureat I stopnia. Okazało się również, że Emilia i Michał uzyskali w pierwszej części konkursu po 16 pkt. i byli o krok od awansu do części finałowej.

Gratulujemy Emilii, Tymoteuszowi i Michałowi oraz życzymy dalszych sukcesów.


Anna Frąszczak

Galeria zdjęć: I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VIII 2018/2019

IMG_7819 pop.JPG
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2020 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.