język_Migowy Szkoła Nekla BIP Szkoła Nekla
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 17632316 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
Zespół Szkół w Nekli    
| wtorek 16 czerwca | 23:49:17
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| wtorek 16 czerwca | 23:49:17

Dziś są imieniny: Aliny, Benona, Anety

Do zakończenia roku szkolnego pozostało:

  • Szkoła z ocenianiem kształtującym Szkoła z mediacjami

Artykuły / INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

dodane w piątek 8 maja 2026 r., przez . .
INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW
Dotyczy organizacji egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2025/2026

 

Szanowni Państwo,

 

Przed Państwa dziećmi ważny etap – egzamin ósmoklasisty. Aby przebiegł on sprawnie i bez zbędnego stresu, prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi oraz o wsparcie uczniów w przygotowaniach technicznych.

  1. Harmonogram egzaminów

Egzaminy odbywają się w godzinach porannych ( 9:00). Prosimy, aby uczniowie stawili się w szkole najpóźniej o 8:15, co pozwoli na spokojne przejście procedur (losowanie miejsc, kodowanie).

  • Dzień 1:Język polski (150 min) czas podstawowy,
  • Dzień 2:Matematyka (125 min) czas podstawowy,
  • Dzień 3:Język obcy nowożytny (110 min) czas podstawowy.

 

  1. Niezbędnik ucznia (Co dziecko musi mieć ze sobą?)

Prosimy o dopilnowanie, aby rano uczeń zabrał:

  • Ważną legitymację szkolną(jest niezbędna do wejścia na salę).
  • Co najmniej dwa długopisy z czarnym wkładem(nie wolno pisać ołówkiem ani długopisem ścieralnym!).
  • Na egzamin z matematyki: linijkę.
  • Małą butelkę wody.

 

  1. Czego NIE WOLNO wnosić do sali?

Prosimy o rozmowę z dziećmi na temat urządzeń elektronicznych. Na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić telefonów komórkowych, smartwatchy, opasek typu fit-bit ani żadnych urządzeń z dostępem do Internetu.

  • Ważne:Wniesienie takiego urządzenia (nawet jeśli nie będzie używane) skutkuje natychmiastowym unieważnieniem egzaminu przez dyrektora szkoły             i OKE.

 

  1. Zdrowie i sytuacje losowe
  • Jeżeli dziecko z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie może przystąpić do egzaminu w terminie głównym, należy niezwłocznie poinformować o tym sekretariat szkoły (najpóźniej w dniu egzaminu) i dostarczyć zaświadczenie lekarskie. Dziecko będzie mogło przystąpić do egzaminu w terminie dodatkowym(w czerwcu).
  • Jeśli uczeń posiada opinię lub orzeczenie o dostosowaniu warunków egzaminu (np. wydłużony czas: język polski do 195 min; matematyka do 165 min.; język angielski do 145 min.), szkoła zapewnia te warunki zgodnie z komunikatem dyrektora CKE.

 

  1. Jak Państwo mogą pomóc?
  • Zadbajcie o odpoczynek:Prosimy dopilnować, aby dziecko położyło się spać                o odpowiedniej porze i zjadło pożywne śniadanie przed wyjściem.
  • Wsparcie emocjonalne:Wynik egzaminu jest ważny w procesie rekrutacji, ale to tylko sprawdzian wiedzy. Wasz spokój pomoże opanować stres dziecka.
  • Logistyka:Sprawdźcie wieczorem, czy strój galowy jest przygotowany, a legitymacja leży na biurku.

 

  1. Wyniki i rekrutacja

Wyniki zostaną ogłoszone w terminie wskazanym przez CKE (lipiec 2026). Zaświadczenia o wynikach będą do odebrania w szkole w wyznaczonym terminie. Wyniki te są kluczowe w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

 

Dziękujemy za współpracę i życzymy Państwa dzieciom powodzenia!

 

Z poważaniem,
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

© Copyright 2026 Zespół Szkół w Nekli
stopka strony - Szkoła w Nekli