| środa 24 kwietnia | 16:13:37

Dziś są imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Artykuły / Spotkanie z Biblią

dodane w niedziela 2 października 2022 r., przez Marek Wasiak

W środę - 28 września br. odbyło się pierwsze SPOTKANIE Z BIBLIĄ, w którym brały udział uczennice z klas czwartych. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak doniosłą rolę odgrywa Pismo Święte w życiu każdego chrześcijanina. Biblia, to słowo Boże spisane przez różnych autorów pod natchnieniem Ducha Świętego, które obok Tradycji objawia nam prawdę o  Bogu i  człowieku. Celem spotkania było zapoznanie z niektórymi motywami zwierzęcymi, które występują na kartach Pisma Świętego Starego, jak i Nowego Testamentu oraz z ich bogatą symboliką. Zwierzęta zostały stworzone przez Boga i są ściśle związane z człowiekiem oraz jego egzystencją na ziemi, a poznawanie symboliki zwierząt, zmusza czytelnika do głębszych rozważań nad Pismem Świętym, dzięki czemu można lepiej dostrzec i  zrozumieć sens słów, które kieruje do nas Pan Bóg. Przykłady biblijnych symboli zwierząt to: baranek – symbol niezawinionego cierpienia; ryba – Jezus Chrystus Boży Syn, Zbawiciel.
  Dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne.
A. Dolata
E. Nowacka