| piątek 19 kwietnia | 19:53:41
| piątek 19 kwietnia | 19:53:41

Dziś są imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Artykuły / Sukces lekkoatletów!

dodane w środa 8 czerwca 2022 r., przez Marek Wasiak

Sukces lekkoatletów!

Wspaniale zakończyli sportowy rok szkolny chłopcy z naszej szkoły. W ubiegłym tygodniu chłopcy młodsi (2009-2010) w Czwórboju Lekkoatletycznym zajęli V miejsce w województwie a teraz ich starsi koledzy (2008-2007) jeszcze poprawili ten wynik. W Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej wywalczyli IV miejsce w Wielkopolsce! Sukces jest tym większy, ponieważ wyczynu tego dokonali w zaledwie dziesięciu, gdy inne drużyny do rywalizacji przystąpiły w czternastoosobowych zespołach. Niestety z różnych przyczyn czterech naszych zawodników do Piły na zawody nie dojechało ale pozostali spisali się wręcz wyśmienicie. Zdobyliśmy 3 indywidualne medale – Eryk Jasiński w skoku w dal – II miejsce, Benjamin Przybył w rzucie oszczepem – II miejsce i Mateusz Woźniak w pchnięciu kulą – III miejsce. Pozostali nasi zawodnicy plasowali często tuz za podium co pozostawiało pewien niedosyt ale jednocześnie zdobywali dużą ilość punktów dla drużyny. Największego pecha miał Witek Dębicki, który przegrał medal w biegu na 100 metrów o 0,01s! Podobnie nasza sztafeta 4x100 metrów zajęła 4 miejsce a do medalu zabrakło 0,14s!                                                                                Ostatecznie do III miejsca w klasyfikacji końcowej zabrakło nam zaledwie 30 punktów a to oznaczało, że gdybyśmy posiadali chociaż jeszcze jednego zawodnika medal brązowy byłby pewny, a w pełnym składzie moglibyśmy powalczyć nawet o najwyższą lokatę. Cieszymy się jednak z tego IV miejsca prawie jak ze zwycięstwa, ponieważ wiemy, że tego dnia w Pile daliśmy z siebie wszystko!            Brawo Panowie! Szacunek za walkę, zaangażowanie i wysiłek włożony w ten sukces!

Skład reprezentacji:

Bartosz Raźny – 300 metrów, sztafeta 4x100 metrów

Bejamin Przybył – rzut oszczepem

Mateusz Woźniak – pchnięcie kulą

Witold Dębicki – 100 metrów, sztafeta 4x100 metrów

Bartosz Głowacki – skok w dal

Oskar Grzybowski – rzut oszczepem

Mieszko Solecki - 100 metrów, sztafeta 4x100 metrów

Kacper Drozdowski – 600m

Mateusz Wesołowski – 600m

Eryk Jasiński – skok w dal, sztafeta 4x100 metrów

Galeria zdjęć: Sukces lekkoatletów!

Sukces lekkoatletów! - Zdjęcie: 1/15
Sukces lekkoatletów! - Zdjęcie: 2/15