język_Migowy Szkoła Nekla BIP Szkoła Nekla
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 5825216 razy.

Zespół Szkół w Nekli    
  • Slajd 2
  • Slajd 1
Zespół Szkół w Nekli    
| poniedziałek 27 czerwca | 11:35:22
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| poniedziałek 27 czerwca | 11:35:22

Dziś są imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

  • laboratoria przyszłości
  • Gsuite
  • Roboty ZS Nekla
  • Uczę się

Artykuły / Ósma Nekielska Noc z Matematyką

dodane w niedziela 15 maja 2022 r., przez Marek Wasiak

Ósma Nekielska Noc z Matematyką

 

W nocy z 8-go na 9-go kwietnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się Ósma Nekielska Noc z Matematyką. Gdy dziesięć lat temu wpadłyśmy na pomysł zorganizowania nocy z matematyką, zastanawiałyśmy się, czy nie będzie to pierwsze i zarazem ostatnie takie spotkanie. Wiedząc, że większość uczniów na słowo „matematyka” reaguje niezbyt entuzjastycznie, z obawą czekałyśmy na pierwsze zgłoszenia. Udało się i choć trudno w to uwierzyć, co roku mamy wielu chętnych. W tym roku zapisało się 50 uczniów klas siódmych i ósmych. Ta noc, to dla uczniów różne aktywności, a dla nas – nauczycielek pilnowanie, czuwanie nad przestrzeganiem ram czasowych poszczególnych zajęć i pomoc uczniom w pracach matematycznych. Ogrom pracy. Pomogły nam nasze absolwentki, tegoroczne maturzystki i laureatki zmagań sprzed lat – Alicja Babraj, Kamila Kubiak i Dorota Adamczewska, oraz p. Anna Frąszczak, która przez lata była współorganizatorką nocek. Zmagania trwały od godziny 21:00 w piątek, 8-go kwietnia do 6:00 w sobotę.

Zabawę rozpoczęliśmy rozwiązaniem pakietu zadań matematycznych. Po krótkiej przerwie na pizzę uczniowie zmagali się z łamigłówkami – było to pierwsze punktowane zadanie. Potem każda grupa robiła origami, najczęściej był to zestaw prac poszczególnych osób, a liczyłyśmy na pracę grupową????. Uczniowie oceniali się wzajemnie. Powstały żabki, lizaki, małe zoo, papugi, dinozaury – wszystko piękne. Od 1:15 – czyli wtedy gdy mózg już śpi, sprint matematyczny - sześć zadań w 15 minut – zadanie punktowane. Przed drugą, w sali gimnastycznej tańczyliśmy belgijkę. Byli tacy, którzy podpierali ściany, ale na szczęście stanowili mniejszość. Następną ocenianą częścią zmagań był test dla zmęczonych mózgów. Każdy  rozwiązywał go samodzielnie (mamy taką nadzieję) i pracował na wynik całej grupy. Była 3:30 gdy rozpoczęliśmy przygotowania do  matematycznej nocy filmowej. Niektórzy czas projekcji potraktowali jak możliwość drzemki. Kadra sprawdzała testy i szykowała podsumowanie, uczniowie „oglądali” „Buntownika z wyboru” film z Mattem Damonem o matematycznym geniuszu gardzącym formalnym wykształceniem, oskarżonym o pobicie policjanta. Chwilę przed godziną szóstą ogłosiłyśmy wyniki. Pierwsze miejsce i nagrodę, czyli bon wartości 100 zł do Hollywood oraz szóstki równoważne ocenom z pracy klasowej wywalczyli: Sofia Mokit, Kornelia Kinecka, Jakub Kondraciuk i Wojtek Brodecki z klasy 8b, II miejsce oraz bon o wartości 80 zł do Hollywood i szóstki otrzymali Asia Pałczyńska, Agata Wesołek, Wiktor Mikołajczyk i Filip Piotrowski z klasy 7a. III miejsce i bon o wartości 60 zł – oczywiście do Hollywood trafił do – Oli Sajdak, Wiktorii Musiałkiewicz, Marii Adamczewskiej, Doroty Smorawskiej i Eriki Gramzy z klasy 8a.

Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie, Ali, Dorocie, Kamili i p. Ani Frąszczak za nieocenioną pomoc.

Cieszymy się z Waszego zaangażowania, zapraszamy w przyszłym roku.   

                                                                                  

Małgorzata Szymczak i Katarzyna Kurowska

Galeria zdjęć: Ósma Nekielska Noc z Matematyką

Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 1/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 2/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 3/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 4/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 5/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 6/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 7/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 8/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 9/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 10/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 11/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 12/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 13/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 14/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 15/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 16/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 17/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 18/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 19/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 20/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 21/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 22/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 23/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 24/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 25/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 26/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 27/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 28/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 29/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 30/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 31/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 32/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 33/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 34/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 35/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 36/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 37/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 38/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 39/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 40/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 41/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 42/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 43/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 44/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 45/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 46/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 47/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 48/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 49/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 50/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 51/52
Ósma Nekielska Noc z Matematyką - Zdjęcie: 52/52
© Copyright 2022 Zespół Szkół w Nekli
stopka strony - Szkoła w Nekli