Nasza strona została odwiedzona 9019253 razy.

| piątek 29 marca | 11:49:09
| piątek 29 marca | 11:49:09

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / „Kalendarz Świąt Nietypowych– drogowskazem profilaktycznym.”

dodane w poniedziałek 5 października 2020 r., przez Kinga Weis

"Nieważne, co ci się przytrafia,
ważne, jak to wykorzystasz.
Życie przypomina grę w pokera.
Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty-
ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię."

Regina Brett

Droga Społeczności Szkolna,

zgodnie z kalendarzem działań profilaktycznych, zaplanowanych na rok szkolny 2020/ 2021, rozpoczynamy właśnie obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji trwać będą w okresie od 5 do 11 października pod hasłem "Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań". 8 października, zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, będzie szczególnie wyróżniony jako Dzień Dysleksji.

W ramach działań realizowanych w Zespole Szkół w Nekli, uczniowie klas IV – VIII poznają potrzeby, trudności i możliwości osób borykających się z dysortografią, dysgrafią, dyskalkulią oraz dysleksją. Zmierzą się z ćwiczeniami korekcyjno – kompensacyjnymi realizowanymi w ramach "Gimnastyki mózgu" oraz spojrzą na dysleksję rozwojową jako na dar, którym zostają obdarzeni ludzie niebywale wrażliwi i kreatywni...

Młodsi uczniowie naszej szkoły, poznają termin DYSLEKSJA podczas zajęć dot. twórczości jednego z najsławniejszych dyslektyków – Walta Disneya!

Przypominamy, że z uwagi na sytuację związaną z pandemią, wszelkie działania wychowawcze i profilaktyczne w naszej szkole, realizowane są w ramach grup klasowych.

Koordynatorzy:

Kinga Weis – psychopedagog szkolny,

Karolina Wsolak – Graczyk – terapeuta pedagogiczny.