| sobota 20 kwietnia | 08:21:45
| sobota 20 kwietnia | 08:21:45

Dziś są imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Artykuły / "Szkoła Myślenia Pozytywnego - Komunikacja bez przemocy".

dodane w poniedziałek 14 września 2020 r., przez Kinga Weis

Drodzy Rodzice,

nasza szkoła została zgłoszona do Projektu:

"SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO - KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY - KOMPLEKSOWE SZKOLENIA ONLINE";

Głównym celem projektu jest upowszechnianie zasad prawidłowej komunikacji w szkołach jako metody rozwiązywania sporów i konfliktów oraz przeciwdziałania agresji i przemocy poprzez doskonalenie kompetencji nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Termin realizacji Projektu w placówce: od 05.10.2020 r. - 31.12.2020 r.

Udział w projekcie : bezpłatny;

Do realizacji szkoleń online potrzebni są chętni:

• Min. 3 nauczycieli w poziomie podstawowym;

• Min. 2 nauczycieli w poziomie rozszerzonym;

• Min. 1 Dyrektor/ wicedyrektor w poziomie podstawowym lub rozszerzonym;

• Min. 18 rodziców – przede wszystkim reprezentujących przedszkole i etap wczesnoszkolny szkoły podstawowej,

• oraz co najmniej 1 osoba w wywiadach monitorujących efekty projektu,

którzy zobowiążą się do realizacji szkoleń online w zakresie komunikacji bez przemocy.

1. Uczestnik ma zapewnione:

• wykłady na żywo z tematyki Komunikacji bez przemocy (w ramach szkoleń online zaawansowanych), w tym:

10 godzin wykładów na żywo dla nauczycieli;

10 godzin wykładów na żywo dla dyrekcji;

5 godzin wykładów na żywo dla rodziców;

• superwizje (3 godziny na placówkę);

• mentoring (2 godziny na placówkę);

• konsultacje eksperckie;

• wsparcie badania klimatu szkolnego (2 godziny wsparcia na placówkę);

• certyfikat dla placówki i certyfikaty indywidualne dla osób, które ukończą kurs ze strony placówki.

• dostęp do bazy materiałów online z podziałem na pakiety podstawowe i ponadprogramowe;

• zróżnicowane narzędzia interaktywne wspierające zaangażowanie w nauczane treści online.

2. Uczestnik ma możliwość uzyskania i przekazania informacji zwrotnej prowadzącym szkolenia oraz kontakt z obsługą kursu w przypadku trudności merytorycznych lub technicznych.

3. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z udziału w Projekcie bez ponoszenia odpowiedzialności finansowej, po uprzedniej pisemnej rezygnacji.

4. Uczestnik jest zobowiązany do złożenia pisemnej rezygnacji w terminie 7 dni od momentu zaistnienia przyczyn powodujących konieczność rezygnacji, w której należy podać jej powód.

Drodzy Rodzice, serdecznie zachęcam Was do współpracy. Jako koordynator, zobowiązana jestem do podania nazwisk min 18. rodziców zainteresowanych udziałem w Projekcie. Bez Waszej pomocy nasze zgłoszenie może zostać odrzucone z uwagi na niewywiązanie się z podstawowych warunków uczestnictwa.

Czekam na Wasze zgłoszenia za pośrednictwem e-dziennika lub wychowawców klas.

Z góry serdecznie dziękuję.

Z wyrazami szacunku,

Kinga Weis – psychopedagog szkolny.

Informacje ze strony Fundacji:

Co otrzymuje placówka zgłaszająca się do programu?

W Programie przewidziano szkolenia skierowane do: nauczycieli, dyrektorów placówek oraz rodziców. Każda z grup otrzymuje DEDYKOWANE wykłady live (dostępne wyłącznie w zaawansowanych szkoleniach) oraz pakiet spotkań z ekspertami. Liczba miejsc ograniczona!

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla placówki. Wsparcie jest współfinansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

• Często zadawane pytania - FAQ:

P1. Jaki jest program szkoleń?

O1. Program szkoleń dostępny jest do pobrania tutaj. Należy zwrócić uwagę, że zaplanowane są szkolenia podstawowe i rozszerzone dla 3 grup odbiorców: nauczycieli, dyrektorów i rodziców. Nasze szkolenia podzielone są także pod kątem rodzaju grupy docelowej: przedszkola i szkoły podstawowe. Dzięki temu korzystając z programu chcemy zapewnić Państwu możliwość korzystania ze wsparcia najpełniej dopasowanego do potrzeb. Jest to jedyny taki program w Polsce projektowany we współpracy z certyfikowanymi trenerami NVC z Fundacji MindfulNVC.

P2. Czym się różnią szkolenia podstawowe od rozszerzonych?

O2. Szkolenia rozszerzone w pełniejszy sposób wyczerpują tematykę podnoszoną w poszczególnych zagadnieniach. Wyłącznie w ramach szkoleń rozszerzonych dostępne są wykłady live z certyfikowanymi trenerami NVC. Uwzględniamy tę informację również na certyfikacie indywidualnym potwierdzającym udział w szkoleniu. Udział w szkoleniach rozszerzonych WYMAGA wygospodarowania czasu na udział we wszystkich wykładach live zaplanowanych dla danej grupy szkoleniowej (w sumie 10 godzin wykładów dla każdej grupy: nauczycieli, dyrektorów, rodziców).

• P3. Kto może zgłosić placówkę do programu?

O3. Zgłoszenia przyjmujemy na specjalnym formularzu (dostępnym tutaj). Ważne jest dla nas, aby zgłoszenia dokonała osoba decyzyjna (dyrektor placówki) lub inna osoba po uzgodnieniu zgłoszenia z osobą decyzyjną, ponieważ udział w Programie wiąże się z szeregiem korzyści, ale również zobowiązań dla placówki.

P4. Kiedy zaplanowane są wykłady live dla poszczególnych odbiorców?

O4. Przedstawiciele zgłoszonych szkół będą mogli zgłosić się do udziału w wybranych przez siebie edycjach szkoleniowych. Terminarz każdej edycji dla każdej z grup szkoleniowych dostępny jest tutaj.

• P5. Gdzie znajdę szkolenia online?

O5. Obecnie platforma jest w budowie. Będzie dostępna od 5.10.2020.

P6. Czy otrzymam certyfikat ukończenia szkolenia?

O6. Uczestnicy szkoleń podstawowych i rozszerzonych otrzymują certyfikaty indywidualne ze szczegółową informacją na temat liczby godzin szkolenia, liczby godzin wykładów live (w przypadku szkoleń rozszerzonych) oraz zakresie szkolenia. Placówka również otrzymuje certyfikat uczestnictwa w Programie.