| środa 24 kwietnia | 20:38:36
| środa 24 kwietnia | 20:38:36

Dziś są imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Artykuły / Procedura organizacji zajęć opiekuńczo–wychowawczych w świetlicy szkolnej podczas COVID-19.

dodane w sobota 23 maja 2020 r., przez Marek Wasiak
Procedura organizacji zajęć opiekuńczo–wychowawczych
 w świetlicy szkolnej
 Zespołu Szkół w Nekli podczas COVID-19

1. W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego
    z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 od dnia 25 maja br. prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.
  2. Znając zagrożenie, jakie niesie ze sobą koronawirus Rodzic przyprowadza/przysyła swoje dziecko do szkoły na własną odpowiedzialność.
  3. W szkole obowiązują wcześniej wprowadzone procedury dotyczące ochrony pracowników i uczniów w czasie stanu epidemii COVID-19.
  4. Szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej w czasie zadeklarowanym przez rodziców.
  5. Za bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły odpowiadają rodzice/prawni opiekunowie.
  6. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły (hol szkoły) z zachowaniem środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
  7. Uczeń do szkoły może wnieść własne przybory, które mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi.
  8. Zajęcia będą odbywały się w grupie do 12 uczniów.
  9. W sali, w której będzie przebywała grupa usunięte zostaną przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie zdezynfekować.
  10. Wietrzenie sali odbywać się będzie raz na godzinę, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
  11. Do danej grupy uczniów Dyrektor w miarę możliwości przyporządkuje tych samych nauczycieli.
  12. Uczniowie będą mogli korzystać z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
  13. Nauczyciel nie organizuje wyjść poza teren placówki.

Załącznik: Zgoda rodzica (opiekuna prawnego) na udział dziecka w zajęciac