BIP Szkoła Nekla
facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 3099872 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| sobota 8 sierpnia | 19:03:57

Dziś są imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało:

  • Wakacje1
  • Wakacje

Ważne informacje

Artykuły / Ogólnopolski Tydzień Pisania Kartek Świątecznych

dodane w środa 11 grudnia 2019 r., przez Karolina Wsolak

W tym tygodniu, w naszej szkole świętujemy Ogólnopolski Tydzień Pisania Kartek Świątecznych, a przy tej okazji realizujemy ogólnopolską kampanię społeczną pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję wypisywania i wysyłania świątecznych kartek, które można otrzymać od wychowawcy. Kampanię wspólnie z nami realizują również nekielskie przedszkola: Miś Uszatek, Akademia Talentów oraz Mali Einsteini.

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia Ogólnopolski Tydzień Pisania Kartek Świątecznych jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg, jest ono częścią kampanii "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" (www.idaswieta.com).


Dlaczego warto podtrzymywać tradycję obdarowywać innych kartkami świątecznymi?
*Kartki sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
*To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
*Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
*Poprzez własnoręczne kreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
*Kartki stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
*To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2020 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.