BIP Szkoła Nekla
facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli Szkolna Stacja Meteorologiczna - Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 2990192 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
  • pogoda nekla
  • stacja meteo nekla
| niedziela 12 lipca | 10:42:26

Dziś są imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało:

  • Wakacje1
  • Wakacje

Ważne informacje

Artykuły / XIII Archidiecezjalny Konkurs Biblijny

dodane w czwartek 14 listopada 2019 r., przez Marek Wasiak
 Miło mi poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej w Nekli – Bartłomiej Mateusz Brzychcy, został wyróżniony w XIII Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym dla Młodzieży Klas VII i VIII Szkół Podstawowych „Ewangelia według świętego Marka”. Bartek wraz z rodzicami odebrał nagrody i gratulacje 13 listopada z rąk Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka.
Bartek wraz z nauczycielem religii i rodzicami został zaproszony na Galę Laureatów Konkursu, która odbyła się 13 listopada 2019 roku w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, ul. Łaskiego 7. W programie Gali: wręczenie nagród, gra edukacyjna w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wspólny obiad.
W Gnieźnie odbył się 29 października etap diecezjalny XIII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów z placówek z całej archidiecezji gnieźnieńskiej.
Byli to laureaci etapu szkolnego (8 października), którzy zdobyli wystarczającą ilość punktów, by przejść dalej i spróbować swoich sił na poziomie diecezjalnym. A zakres tematyczny mieli w tym roku niełatwy. Przygotowując się do pierwszej, szkolnej części konkursu, musieli zaznajomić się bliżej z Ewangelią wg św. Marka. Na etap diecezjalny przygotować dodatkowo wskazane teksty ks. Michała Bednarza o tejże Ewangelii. Przy czym chodziło nie tylko o znajomość treści, ale także umiejętność ich analizy i interpretacji, a także odnoszenia zawartego w nich przesłania do problemów moralnych i egzystencjalnych. Zwycięzcy i wyróżnieni wyłonieni zostaną niebawem i wraz z rodzicami odbiorą nagrody i gratulacje 13 listopada z rąk Prymasa Polski. w imieniu Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie miło mi poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej w Nekli – Bartłomiej Mateusz Brzychcy, został wyróżniony w XIII Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym dla Młodzieży Klas VII i VIII Szkół Podstawowych „Ewangelia według świętego Marka”.
(13 listopada:
Gniezno, Kuria Metropolitalna, g. 10.30-13.30
Prymas Polski abp Wojciech Polak: Gala laureatów XIII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Ewangelia według świętego Marka.

ks. Waldemar Czarnecki

Galeria zdjęć: XIII Archidiecezjalny Konkurs Biblijny

2019_11_13_11_53_27.jpg
2019_11_13_11_53_33.jpg
2019_11_13_11_53_34.jpg
2019_11_13_11_53_59.jpg
2019_11_13_11_54_01.jpg
2019_11_13_11_54_02.jpg
2019_11_13_11_54_05.jpg
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2020 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.