facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 1058991 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| piątek 15 lutego | 23:07:26

Dziś są imieniny: Jowity, Faustyna, Zygfryda

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • DBI_2019
  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Pedagog / Realizacja projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

dodane w wtorek 5 grudnia 2017 r., przez Kinga Weis

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w trakcie realizacji zajęć korekcyjno – kompensacyjnych            w klasach III SP zrealizowany został projekt pt.: „Śladami Jagody i Janka”.

 

Cele zajęć:

- trening czytania skierowany do dzieci z ryzyka dysleksji;

- pobudzanie wyobraźni i kreatywności,

- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,

- poszerzanie wiedzy o kulturze, tradycjach i zwyczajach krajów europejskich oraz omawianie  własnych doświadczeń związanych z odbytymi podróżami,

 

Do realizacji projektu została wykorzystana seria logopedyczna ‘Kocham czytać”. Jest to zestaw dwunastu zeszytów autorstwa Jagody Cieszyńskiej, których głównym celem jest nauczenie dzieci czytania ze zrozumieniem oraz wyrabianie w nich nawyku samodzielnego uczenia się. Autorka proponuje teksty, w których występują terminy zarówno historyczne, jak i geograficzne, ponieważ jest to pierwszym stopniem do przyswojenia treści znajdującej się w podręcznikach szkolnych, a także znakomitym wstępem do nauki języków obcych.


Uzyskane efekty:

Realizowany projekt przyczynił się do poszerzania zasobu słownictwa dzieci zagrożonych dysleksją i rozwijania umiejętności formułowania wypowiedzi ustnej. Ponad to, wprowadzono zagadnienia dot. komunikacji i umiejętności aktywnego słuchania. Wszystkie te umiejętności są niebywale cenne i mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie ucznia w zespole klasowym i jego sytuację edukacyjną.

 

Kinga Weis – psychopedagog, terapeuta pedagogiczny;

 

 

Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.