| poniedziałek 23 kwietnia | 11:37:41

Dziś są imieniny: Jerzego, Wojciecha

• Tablica

Artykuły / Narodoweg Program Rozwoj Czytelnictwa / Realizacja projektu "Uwierzyć reklamie..."

dodane w środa 13 grudnia 2017 r., przez Mariola Wejherowska
 W klasie VIIa zrealizowałam projekt pt."Uwierzyć reklamie" . Głównym celem tych działań było redagowanie reklam wybranych książek. Najpierw uczniowie przypomnieli, jakim tekstem jest reklama. Z kolei wymienili środki językowe charakterystyczne dla tej formy. Po prezentacji kilkunastu książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (m.in. następujących autorów: Ewy Nowak,Andrzeja Sapkowskiego, Arthura Conana Doyle'a, Sophie McKenzie, Stephanie Meyer, Katie McGarry) dzieci przystąpiły do tworzenia haseł reklamowych. Powstały ciekawe propozycje - nie tylko ze względu na  tekst (musiał zawierać elementy perswazyjne i informacyjne ), ale również elementy plastyczne.
 Efekty pracy uczniowie zaprezentowali  na forum klasy oraz została wykonana gazetka ścienna.
Mariola Wejherowska