facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 999342 razy.

   
 • Slajd 2
 • Slajd 1
0°C
| wtorek 22 stycznia | 17:56:32

Dziś są imieniny: Anastazego, Wincentego

Do końca roku szkolnego pozostało:

 • Roboty ZS Nekla
 • Ucz się 1
 • Uczę się

Artykuły / Narodoweg Program Rozwoj Czytelnictwa / Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego w II e.

dodane w środa 20 września 2017 r., przez Hanna Stachowiak

 

 "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła". 
 /W. Szymborska/

Od 1.IV  do 20. VI. 2017r.  uczniowie klasy II e uczestniczyli w zabawie „Wieża czytelnicza”, cel akcji to promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, jak się okazało zabawa bardzo spodobała się uczniom.

Dzieci czytały, zdobywając kolejne stopnie wieży, w myśl zasady każde 5, 10, 20 minut czytania to jeden element wieży do kolorowania, a rodzice aktywnie kontrolowali  i zapisywali w specjalnej Karcie Czytelnika informację o czasie, jakie ich dziecko poświęciło na czytanie. Niektóre wieże pięły  się do góry bardzo szybko. Co miesiąc w klasie następowało  podsumowanie – uczniowie otrzymywali Dyplomy i drobne upominki książkowe dla „Pożeraczy książek” w danym miesiącu.

Celem  głównym projektu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do literatury, do spędzania wolnego czasu z książką, oraz przekonanie dzieci, że czytanie może rozwijać ich wyobraźnię, poszerzać wiedzę na temat ludzi i świata, wpływać na to, że język, jakim się posługują będzie bogatszy i piękniejszy, a przede wszystkim, że książka to świetny kompan.  

Cele pomocnicze:

 1. Propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.
 2. Rozbudzanie wyobraźni dziecięcej.
 3. Zachęcanie do częstego korzystania z księgozbioru szkolnej biblioteki.
 4. Rozwijanie zdolności plastycznych i literackich.
 5. Kształtowanie gustów czytelniczych.
 6. Zdobycie wiedzy na temat historii książki.

Galeria zdjęć: Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego w II e.

img_af6711.jpg
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.