| wtorek 19 czerwca | 07:04:23

Dziś są imieniny: Gerwazego, Protazego

Artykuły / "Młodzi programiści" / Programowanie Jimu Robot w klasie 5c - omijamy przeszkody.

dodane w poniedziałek 12 marca 2018 r., przez Marek Wasiak
 Roboty Jimu już na stałe zadomowiły się na lekcjach informatyki. Tym razem klasa 5c poznawała możliwości modelu Rover. Programowanie okazało się bardzo emocjonujące ale jednocześnie wymagało od uczniów sporego zaangażowania oraz dokładności. Uczniowie pracując w grupach starali się tak zaprogramować roboty aby mogły one dzięki zainstalowanym czujnikom omijać przeszkody. Program jest dość trudny dla "początkujących programistów" ale i tak poradzili sobie świetnie z zadaniem. Kolejne lekcje i zadania z robotami przed nami o czym postaram sie poinformować na stronie.

Marek Wasiak

Galeria zdjęć: Programowanie Jimu Robot w klasie 5c - omijamy przeszkody.