facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 778279 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1

Ważne informacje

0°C
| niedziela 21 października | 17:06:55

Dziś są imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / "Młodzi programiści" / Europejski Tydzień Kodowania

dodane w poniedziałek 9 października 2017 r., przez Zofia Konecka

Kodowanie z Ozobotem

       Dzisiaj wystartował Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku trwa aż 2 tygodnie. Nasza szkoła bierze udział w tym ważnym wydarzeniu wykorzystując tym razem Ozoboty.

       Zaczęło się tradycyjnie, czyli ćwiczyliśmy rękę w rysowaniu linii (poprawa sprawności manualnych dzieci), następnie pracowaliśmy na gotowych planszach uzupełniając trasy o odpowiednie kody (ćwiczenia sprawności manualnej + umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia).
       Zgłębialiśmy tajniki programowania z użyciem kolorowych mazaków. Każdy układ kolorów był inną komendą, którą Ozobot później wykonywał. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach. Na zajęciach uczniowie kolorowali gotowe lub rysowali własne trasy, zgodnie z zasadami “języka Ozobotów” (nie za cienka, nie za gruba, równa, bez ostrych zakrętów itd.). Mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący programiści.
       Obecnie wiele dzieci ma problem z koncentracją uwagi, nie potrafi się długo skupić na wykonywanym zadaniu. Jednak na zajęciach z Ozobotem każdy z uczniów pracował całą lekcję lub dłużej, pilnie rysując trasy, odczytując kody, rysując je starannie na trasie, umieszczając obok trasy zadania czy obrazki, śledząc ruch robota po linii.  Dzięki Ozobotom lekcje stają się bardziej angażujące i ciekawsze, dają uczniom dużą radość i satysfakcję.
     

http://events.codeweek.eu/view/144038/modzi-programisci-programuja-ozoboty/Galeria zdjęć: Europejski Tydzień Kodowania

DSCN0085a.jpg
DSCN0066.JPG
DSCN0074.JPG
DSCN0075.JPG
DSCN0077.JPG
DSCN0078.JPG
DSCN0079.JPG
DSCN0081.JPG
DSCN0084.JPG
DSCN0064.JPG
DSCN0056.JPG
DSCN0004.JPG
DSCN0008.JPG
DSCN0015.JPG
DSCN0028.JPG
DSCN0032.JPG
DSCN0044.JPG
DSCN0045.JPG
DSCN0051.JPG
certificat code week.jpg
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2018 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.