| czwartek 28 marca | 15:43:57

Dziś są imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Artykuły / Spotkanie z weterynarzem

dodane w wtorek 26 lutego 2019 r., przez Jolanta Najtkowska

W środę 20 lutego gościliśmy w klasie lekarza weterynarii Pana Radomira  Gorzelańczyka. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie  wiedzy na temat dbania i pielęgnowania swoich pupili.

Pan weterynarz  spotkanie rozpoczął od ważnych i ciekawych informacji na temat psów i  kotów, omówił ich wygląd i cechy charakterystyczne.  Następnie opowiedział nam  o psich zwyczajach, o tym jak się właściwie zajmować swoimi czworonogami, jak je karmić i pielęgnować. Przypomniał również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami i o konieczności szczepień.

Wszyscy aktywnie  uczestniczyliśmy  w tym spotkaniu. Opowiadaliśmy o pupilach, które mamy w domach oraz zadawaliśmy  mnóstwo pytań, a pan doktor cierpliwie odpowiadał na wszystkie zagadnienia.

Bardzo podobała się nam się ta nietypowa lekcja  i teraz z pewnością  już każdy z nas wie jak  dbać o swoich czworonożnych przyjaciół.

Uczniowie klas 2a i 2c

Galeria zdjęć: Spotkanie z weterynarzem