| piątek 19 kwietnia | 23:20:00
| piątek 19 kwietnia | 23:20:00

Dziś są imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Artykuły / "Kup Pan Szczotkę"

dodane w wtorek 8 stycznia 2019 r., przez Anna Nowaczyk

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć – uczyły nas śpiewające Fasolki. Ale jak się okazuje to nie do końca prawda. Szczoteczka do zębów to dla większości z nas przedmiot codziennego użytku. Są jednak na mapie świata takie punkty, w których jej posiadanie okazuje się swego rodzaju luksusem. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” chce ten stan rzeczy zmienić, dlatego po raz kolejny organizuje i zachęca do wzięcia udziału w akcji „Kup Pan szczotkę”. Kilkadziesiąt tysięcy tych środków higieny wysłano już między innymi do Tanzanii, Kamerunu, Ugandy, Togo czy Ghany. Wśród tych tysięcy były także te podarowane przez nas. Pasty i szczoteczki opieczętowane naszą dobrocią, wrażliwością i sercem. Teraz ponawiamy akcję i liczymy na Waszą ofiarność. Czas Świąt Bożego Narodzenia 2018 minął bezpowrotnie, ale ufamy, że coś tych magicznych chwil w nas pozostało. Może właśnie otwartość na drugiego człowieka i jego potrzeby?

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym pięknym przedsięwzięciu. Szczoteczki i pasty gromadzimy w sali nr 3. Akcja ważna przez cały styczeń i luty.