| piątek 19 kwietnia | 07:40:39

Artykuły / Jasełka w naszej szkole

dodane w niedziela 23 grudnia 2018 r., przez Zofia Konecka

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Niech ta Gwiazda Betlejemska, która świeci Wam o zmroku, doprowadzi Was do szczęścia...

Przedstawienia świąteczne to jedna z najpiękniejszych tradycji szkolnych, na którą czekają wszyscy! W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie z klas młodszych i starszych, którzy wraz ze szkolnym chórem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia w hali widowiskowo – sportowej dwukrotnie, najpierw dla klas I-IV, potem dla klas IV- VIII i III gimnazjum, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów,  trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przedstawienie ukazywało sytuację przygotowań do Wigilii we współczesnej rodzinie, a także przenosiło nas do czasów bardzo dawnych. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt..

Piękny śpiew dzieci wspierała gra na różnych instrumentach, co dodatkowo dostarczyło wielu wzruszeń. Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską oraz dużym talentem. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez całą szkolną społeczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Po występie dyrektor szkoły Robert Andrzejczak podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek i złożył życzenia z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy młodym aktorom za zaangażowanie i czas poświęcony na próby, Rodzicom za przygotowanie strojów, pani Magdalenie Mitkowskiej za piękną oprawę muzyczną, panu Markowi Wasiakowi za prawidłowe nagłośnienie i nagrywanie całego przedstawienia, pani Agnieszce Nowak za pomoc w przygotowaniu dekoracji, panu Przemkowi Frąszczakowi oraz całej ekipie za zamontowanie parawanów.

Na naszej stronie  można też obejrzeć relację w postaci filmu, który zmontował pan Wasiak.

Zofia Konecka, Ewa Nowacka,
Agnieszka Dolata, Katarzyna Kaźmierczak