facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 1227241 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| piątek 19 kwietnia | 16:51:27

Dziś są imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Halowej.

dodane w poniedziałek 26 listopada 2018 r., przez Marek Wasiak
 W czwartek 22 listopada w Gnieźnie odbył się finał rejonu w piłce nożnej halowej szkół podstawowych. Po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu nasi młodzi piłkarze mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności na tle jeszcze silniejszych przeciwników.  Do rywalizacji przystąpiło sześć  szkół: SP 3 Środa Wielkopolska, SP 6 Śrem, SP 3 Jarocin, SP Luboń, SP Nekla i gospodarz  SP 12 Gniezno. W pierwszej fazie turniej rozgrywano w systemie grupowych, a naszymi rywalami byli zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej i Jarocina. Pierwszy mecz dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu a zwłaszcza bramkarza Mateusza Woźniak udało się nam wygrać  1 – 0.  Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił niezawodny Łukasz Wiśniewski. Kolejny mecz grupowy z SP 3 Jarocin był popisem naszych chłopców – Michał Piechnicki i Wojtek Mendzelewski nie dopuszczali praktycznie przeciwnika do sytuacji strzeleckich a nasi napastnicy co chwilę stwarzali sobie świetne okazje na zdobycie goli. Ostatecznie wygrywamy 3 – 0, po dwóch trafieniach Łukasza Wiśniewskiego i jednym Olgierda Jackowskiego.  Wygrywamy grupę i w meczu półfinałowym spotykamy się ze zdecydowanym faworytem turnieju – zespołem gospodarzy. Niestety przegrywamy  6 – 2, chociaż do przerwy wynik remisowy 2 – 2 dawał nadzieję na awans do finału. Jednak po zmianie stron młodzi piłkarze z Gniezna byli nie do zatrzymania i pewnie wygrali to spotkanie. Obie bramki w tym spotkaniu dla naszego zespołu zdobył Łukasz Wiśniewski. Pozostał nam mecz o trzecie miejsce i kolejne spotkanie z SP 3 Środa Wielkopolska.  I tym razem także było to bardzo zacięte spotkanie z ta różnicą, że to nasi zawodnicy stworzyli sobie więcej okazji  do strzelenia goli. Szwankowała jednak skuteczność  albo na drodze stawał świetnie dysponowany bramkarz przeciwników. Ostatecznie mecz kończy się remisem 1 -1 i o brązowych medalach decydowały rzuty karne.  Tutaj podobnie jak we Wrześni świetnie zaprezentował się nasz bramkarz Mateusz Woźniak, broniąc  dwa pierwsze strzały przeciwników. Z kolei Michał Piechnicki i Olgierd Jackowski wytrzymali presję i pewnie pokonali bramkarza rywali co dało nam upragnione zwycięstwo.  Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce, co biorąc pod uwagę poziom pozostałych zespołów jest bardzo dużym sukcesem naszej reprezentacji. Gratulacje! Cały turniej wgrali i uzyskali awans do finału wojewódzkiego zawodnicy SP 12 Gniezno, pewnie pokonując w finale  SP 6 Śrem 4 – 0. 
 Skład reprezentacji: Michał Piechnicki, Łukasz Wiśniewski, Wojtek Mendzelewski, Antek Kaźmierczak, Piotr Nowak, Eryk Jasiński, Mateusz Woźniak, Kacper Drozdowski, Piotr Wojciechowski, Olgierd Jackowski.

                                                                                                                                        Mateusz Jackowski

                             
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.