Nasza strona została odwiedzona 9019686 razy.

| piątek 29 marca | 14:02:10
| piątek 29 marca | 14:02:10

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / Spotkanie klas ósmych z doradcą zawodowym

dodane w piątek 26 października 2018 r., przez Marek Wasiak

Spotkanie klas ósmych z doradcą zawodowym

15 października bieżącego roku, uczniowie klas 8 i III gimnazjum odbyli  spotkanie z doradcą zawodowym – coachem, który przyjechał do nas z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Poznaniu. Siedząc w ławkach nekielskiej podstawówki, przybliżane nam były przeróżne perspektywy kierunków techników, liceów bądź szkół branżowych.  Wraz z doradcą analizowaliśmy wady i zalety każdej z dróg, którą my, jako absolwenci, zamierzamy pójść, co poszerzyło nasze nie do końca ukształtowane jeszcze horyzonty.
         Wypełnialiśmy arkusze, mające  na celu uzewnętrznienie naszych cech,  które moglibyśmy wziąć pod uwagę, wybierając potencjalny zawód. Najważniejszym z owych testów był zbiór 29 pytań, w których odpowiedź wyrażaliśmy w skali 1 – 5. Sumując wyniki z odpowiednich zagadnień, przy pomocy tabeli, przeliczaliśmy je na te ostateczne, które określały, czy jesteśmy artystami, badaczami, czy może przedsiębiorcami, bądź paroma innymi typami predyspozycji.
Na samym końcu omówiliśmy z doradcą różne istniejące rodzaje stresu, jak i sposoby radzenia sobie z nimi, co rzeczywiście, będzie przydatne na kolejnych szczeblach edukacji, na jakie lada moment się udamy.
         Konfrontację z wynikami testów, szczere porady coacha oraz ewentualne utwierdzenie się w słuszności wyboru wymarzonego kierunku dalszego kształcenia, uważam za jak najbardziej owocne. Owe porady otrzymane od profesjonalisty niewątpliwie weźmiemy pod uwagę podczas ostatecznego wyboru szkół średnich.
Uczestniczka,
Kasia Kuszak (8b)