Nasza strona została odwiedzona 9019259 razy.

| piątek 29 marca | 11:50:10
| piątek 29 marca | 11:50:10

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

dodane w piątek 26 października 2018 r., przez Marek Wasiak

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W środę 17 października na obiektach poznańskiego hipodromu Wola odbyły się  Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dzięki wygranej w zawodach powiatowych chłopców szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz drugiej pozycji uczniów starszych (klasy VIII i III gimnazjum) obie nasze reprezentacje zakwalifikowały się do mistrzostw województwa. W każdej kategorii wystartowało tam prawie 40 drużyn z wszystkich regionów wielkopolski.
Młodsi lekkoatleci do przebiegnięcia mieli około 8 kilometrów. Nasi młodsi reprezentanci, którzy ze względu na kilkoro młodszych kolegów w składzie pojechali tam głównie po naukę, wypadli jednak poniżej oczekiwań - 33 miejsce na 39 drużyn nie satysfakcjonowało nikogo. Na usprawiedliwienie można tylko dodać, że trasa była długa (ok 1000m) a teren do biegania ciężki - bardzo dużo piasku i długi końcowy podbieg.
Skład reprezentacji: F. Nawrocki, W. Mendzelewski, O. Grzybowski, M. Wesołowski, O. Niedzieslki, Ł. Wiśniewski, E. Jasiński, O. Jackowski
Dużo lepiej, wręcz znakomicie zaprezentowali się chłopcy starsi. Pomimo wysokiego poziomu zajęli bardzo dobre 10 miejsce, a przy odrobinie szczęścia można było zająć jeszcze lepszą lokatę bo po przebiegnięciu 12 kilometrów na mecie różnice między 5 a 12 miejscem były tylko kilkumetrowe. Mimo wszystko 10 miejsce to świetny wynik naszych reprezentantów i należy ten wynik traktować jako duży sukces naszej szkoły.
Wielkie gratulacje!
Skład reprezentacji: Ł. Chojnacki, M. Chojnacki, M. Libowski, P. Świdurski, F. Waliszka, M. Kwiatkowski, T. Handkiewicz, K. Jóźwiak, A. Szlaty, M. Mendzelewski