| czwartek 18 kwietnia | 14:36:43

Dziś są imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

Artykuły / Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych

dodane w piątek 26 października 2018 r., przez Marek Wasiak

Mistrzostwa Gminy i Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej Halowej Szkół Podstawowych

Wielkim sukcesem naszych młodych piłkarzy zakończyły odbywające się w tym tygodniu Mistrzostwa Gminy i Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej. Na początku tygodnia we własnej hali pewnie i decydowanie pokonali swoich kolegów z Zasutowa i Targowej Górki, a nagrodą za zwycięstwo był awans do finału powiatowego.  W czwartek 25 października, w hali sportowej przy SSP1 we Wrześni spotkało się sześć drużyn – gospodarze –SSP1, SP Czeszewo, SP Grzybowo, SP Pyzdry, SP Nekla i SP Kołaczkowo. Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup. W naszej grupie los skojarzył nas z SP Czeszewo i tegorocznym faworytem rozgrywek, mistrzem gminy Września – SP Grzybowo.  Oba mecze udało się dość pewnie wygrać (SP Nekla – SP Czeszewo  2 – 1, SP Nekla – SP Grzybowo 2 – 0). Chłopcy oba mecze zagrali bardzo mądrze i przede wszystkim świetnie taktycznie, praktycznie przez całe spotkania kontrolując wydarzenia na boisku. Podobnie wyglądał mecz półfinałowy  z SSP1 Września, który zwyciężyliśmy 3 – 1. Świetna gra naszych defensywnych zawodników, a zwłaszcza Michała Piechnickiego oraz niezwykła skuteczność Łukasz Wiśniewskiego złożyła się na tą pewną wygraną.  W finale po raz kolejny spotkaliśmy się z piłkarzami z Czeszewa, których w grupie pokonaliśmy 2 -1. Tamten mecz pomimo wygranej tylko jedną bramką był jednak pod pełną naszą kontrolą dlatego przed finałem byliśmy spokojni i pewni siebie. Umiejętności były po naszej stronie ale…jak to  w sporcie bywa, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Dość szybko tracimy pierwsi bramkę i musimy gonić wynik. Sytuacji na zdobycie gola nie brakowało ale skuteczność zawodziła. Dopiero po zmianie stron udaje nam się zdobyć wyrównującą bramkę i odrobić starty. Okazji na kolejne bramki dla naszego zespołu było jeszcze wiele, ale mecz kończy się jednak remisem i o końcowym wyniku decydowały rzuty karne. A w tych niesamowicie zaprezentował się nasz bramkarz Mateusz Woźniak. Mateusz podczas całego turnieju dzięki dobrej grze obronnej całego zespołu, nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się, ale decydującym momencie pokazał na co go stać – obronił wszystkie trzy karne przeciwników! Niesamowite! Gola na wagę zwycięstwa w całym turnieju strzelił niezawodny Łukasz Wiśniewski i nasze zwycięstwo stało się faktem. Wielka radość i gratulacje od pozostałych drużyn były najlepszą nagrodą dla chłopaków!
Skład reprezentacji SP Nekla:
Michał Piechnicki, Wojciech Mendzelewski, Antoni Kaźmierczak, Piotr Nowak, Łukasz Wiśniewski, Benjamin Przybył, Piotr Wojciechowski, Mateusz Woźniak, Olgierd Jackowski.

Galeria zdjęć: Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych - Zdjęcie: 1/1