| niedziela 19 sierpnia | 08:30:51

Dziś są imieniny: Boleslawa, Juliana

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało:

• Wakacje1
  • Wakacje

Artykuły / Test matematyczny SUPERMATURZYSTA 2018

dodane w piątek 18 maja 2018 r., przez Anna Frąszczak

Test matematyczny SUPERMATURZYSTA 2018

Dnia 18 maja 2018r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni odbył się, już po raz siódmy, test matematyczny SUPERMATURZYSTA, w którym udział wzięło 87 gimnazjalistów z ośmiu szkół powiatu, trzech uczniów klasy siódmej oraz uczniowie szkół średnich.

Test dla gimnazjalistów przypominał formułę egzaminu – trwał 90 minut i zawierał 20 zadań zamkniętych oraz 3 otwarte. Przygotowano różne arkusze dla klas drugich i trzecich. Siódmoklasiści rozwiązywali to samo co drugoklasiści z gimnazjum. Dla szkół ponadgimnazjalnych przygotowano arkusze maturalne – z podstawy lub z rozszerzenia. Wszyscy, którzy przystąpili do SUPERMATURZYSTY otrzymali dyplom o zdaniu „Matury z matematyki” na poziomie gimnazjum lub szkoły średniej.

Test, który pisali uczniowie stanowił zakończenie cyklu zajęć z zakresu matematyki realizowanych w ramach projektu SUPERMATURZYSTA POWIATU WRZESIŃSKIEGO. Skierowany był on do uczniów, którzy chcą zgłębiać swoją wiedzę, doskonalić się, a niekoniecznie muszą przejawiać zdolności matematyczne. Ważne, aby byli chętni, cierpliwi i systematyczni. Prowadzącym zależało, aby każdy uczestnik uwierzył w swoje możliwości i zobaczył, że potrafi, w mniejszym lub w większym stopniu, poradzić sobie z zagadnieniami, które do tej pory sprawiały mu problem. Trudność zadań musiała być dostosowana do możliwości uczestników programu, nie mogły one ich zniechęcać, a wręcz przeciwnie – mobilizować do pracy i budować poczucie własnej wartości. Zajęcia te prowadzono po to, aby w przyszłości ich adresaci bez strachu przystępowali do egzaminu czy matury, aby zobaczyli, że matematyka nie jest aż taka trudna, jak się im to wcześniej wydawało.

Zespół Szkół w Nekli reprezentowało 8 gimnazjalistów z klas drugich. Test dla drugoklasistów pisało łącznie 50 osób. Nikt z piszących nie uzyskał maksymalnego wyniku (29pkt.), trzy osoby zdobyły po 28pkt., pięć po 27pkt., dziewięć po 26pkt., sześć po 25pkt., trzy po 24pkt. Pozostali zdobyli od 12 do 23pkt. Wszyscy uczniowie z Nekli uzyskali co najmniej 20pkt. Spośród wszystkich rozwiązujących test najlepiej z naszej szkoły wypadła Alicja Babraj z klasy IIA, która zdobyła 27pkt. i uzyskała II wynik w swojej grupie. Trzeci rezultat miała Agnieszka Wiśniewska (IIA), piąty Kamila Kubiak (IIC), Edyta Owsianny (IIA) i Jakub Prętkowski (IIA).

Gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!

Anna Frąszczak, Małgorzata Szymczak

Szkoły z klasami gimnazjalnymi biorące udział w projekcie: Miłosław, Nekla, Nowy Folwark, Orzechowo, Pyzdry, Targowa Górka, Września – SP3 i SP6 (poprzednio Gimnazjum1 i Gimnazjum2).

Galeria zdjęć: Test matematyczny SUPERMATURZYSTA 2018

2018.05.18 Supermaturzysta matematyka 01.JPG