Nasza strona została odwiedzona 9019637 razy.

| piątek 29 marca | 13:50:58
| piątek 29 marca | 13:50:58

Dziś są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Artykuły / Opatrunek na ratunek

dodane w środa 30 maja 2018 r., przez Anna Nowaczyk
Opatrunek na ratunek

Motto:

Istnieje wiele sposobów niesienia pomocy
ludziom, ale jest tylko jeden sposób na życie: pomagać ludziom. ( H.Z. Niedzielski)

Fundacja pomocy humanitarnej „Redemptoris Missio” działająca od 1992 roku w Poznaniu i zajmująca się pomocą dla polskich misjonarzy, którzy prowadzą działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata, ogłosiła akcję zbierania opatrunków dla szpitali misyjnych w Afryce. Postanowiliśmy włączyć się do pomocy i począwszy od Walentynek przez całą wiosnę zbieraliśmy środki opatrunkowe. Akcja nasza polegała nie tylko na zbiórce przyniesionych przez uczniów opatrunków, ale także na działaniach umożliwiających zakup tychże środków i rozpropagowaniu jej wśród szerokiego gremium ludzi dobrej woli z naszej gminy.
W Walentynki upiekliśmy słodkie babeczki, które sprzedaliśmy i za uzyskaną kwotę 450 złotych zakupiliśmy w hurtowni środki opatrunkowe. W czasie rekolekcji wielkopostnych trwała zbiórka bandaży, plastrów, rękawiczek jednorazowego użytku, gazy, igieł i strzykawek.
Dzięki informacji na stronie internetowej również mieszkańcy Nekli, także ci niezwiązani ze szkołą, zaangażowali się w tę szlachetną akcję pomocy szpitalom misyjnym.
Ojciec Święty Jan Paweł II w swojej encyklice „Redemptoris Missio”, od której wspomniana wyżej fundacja wzięła swoją nazwę, pisał m. in. o potrzebie wspierania misji. „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” - pisze Jan Paweł II, dlatego bądźmy szczęśliwi i dumni, kiedy możemy pomagać i wspierać szczytne cele, i szlachetne akcje.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w zbiórkę i pomogli w każdy inny sposób.

Galeria zdjęć: Opatrunek na ratunek

Opatrunek na ratunek - Zdjęcie: 1/4