| piątek 25 maja | 06:57:07

Artykuły / Ortograficzne potyczki klas trzecich

dodane w piątek 13 kwietnia 2018 r., przez Anna Nowaczyk

Ortograficzne potyczki klas trzecich

W czwartek- 5 kwietnia 2018r. - po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nekli odbył się konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Nekla.
W zmaganiach wzięło udział 18  uczniów z SP w Nekli oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Zasutowa.
Należało wykazać się doskonałą znajomością poprawnej pisowni, a także połączyć spostrzegawczość z umiejętnością logicznego myślenia. Warto podkreślić, że potyczki ortograficzne to już wieloletnia tradycja.
W tym roku  – po dogrywce-  Mistrzynią Ortografii została Wiktoria Musielak z klasy III b.
Na miejscu drugim uplasował się Adam Bielak uczeń klasy III b, a trzeci wynik należał do Katarzyny Kempińskiej reprezentującej klasę III c.
Poprawność zapisu, interpunkcja, znajomość zasad- to kluczowy powód spotkania, ale przede wszystkim warto zaznaczyć, że to czas spędzony  w gronie rówieśników, moment sprawdzenia„ siebie” i swoich możliwości. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze,
a uwieńczeniem było wręczenie nagród książkowych, upominków oraz słodka niespodzianka.
            Pragniemy podziękować panią pracującym w komisji: pani Halinie Szczecińskiej – Popiela, pani Izabeli Grzegorczyk oraz pani Magdalenie Filipczak.

J. Najtkowska
                                                                                                           A. Nowaczyk

Galeria zdjęć: Ortograficzne potyczki klas trzecich