| środa 26 września | 02:42:54

Dziś są imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Artykuły / Zwycięstwo w Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego

dodane w poniedziałek 12 marca 2018 r., przez Elwira Przyjemska

Konkurs Czytelniczy "Poznajemy literaturę angielską" odbywa się cyklicznie w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu już od szesnastu lat. Rok temu pojawił się dodatek do niego w postaci Drużynowego Konkursu z wiedzy z filmowych adaptacji wielkich dzieł literackich. Dnia  6 marca 2018 roku silna drużyna  stworzona przez uczennice naszego gimnazjum po raz kolejny udowodniła, że dziewczyny są nie tylko pilne, ale że stanowią również godną i motywującą konkurencję. Do Barbary Górskiej, Natalii Polańskiej z klasy III oraz Łucji Piechnickiej z klasy II, które startowały w zeszłym roku i wróciły z nagrodami, dołączyły w tym roku Amelia Łakoma oraz Julia Grębka.

Cele konkursu to
wykrywanie uzdolnień młodzieży, motywowanie do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, mobilizowanie do samodzielnej i systematycznej pracy oraz popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań wiedzą o kulturze i literaturze krajów angielskiego obszaru językowego. Dlatego rokrocznie konkurs przyciąga coraz więcej uczestników, do których w tym roku dołączyli również uczniowie klas VII szkół podstawowych.

Co roku wybiera się innego autora i to wokół jego lub jej dzieł tworzy się wyczerpujące zadania sprawdzające wiedzę z przeczytanego fragmentu lektury w języku angielskim oraz znajomości słownictwa i rozumienia ze słuchu. Tegoroczny tytuł konkursu to: „Real life or fantasy? Legendy o królu Arturze i uniwersum J.R.R. Tolkiena”. Przez ponad godzinę dziewczyny zmagały się w konkursie indywidualnym dotyczącym fragmentu "Legendy o Królu Arturze", po czym nastąpiła przerwa, podczas której sprawdzano prace konkursowe. Ku naszej ogromnej uciesze, reprezentacja Zespołu Szkół w Nekli nie miała sobie równych. Tegoroczną zwyciężczynią okazała się uczennica klasy IIIB Gimnazjum - Barbara Górska, a Łucja Piechnicka z klasy IIB była raptem trzy punkty za nią i przypadło jej również dumne miejsce na podium - zajęła III miejsce w indywidualnym Konkursie Czytelniczym.

W zeszłym roku uczennice stanęły również na podium w Drużynowym Konkursie Wiedzy Filmowej. W tym roku w skład grupy zmagającej się z uniwersum Tolkiena i wiedzą z ekranizacji "Władcy Pierścienia" i "Hobbita" weszły Barbara Górska, Natalia Polańska i Amelia Łakoma. Tym razem dziewczętom zabrakło zaledwie kilku punktów, by znaleźć się na podium, ale czekamy na przyszły rok, by ponownie się wykazać i wrócić do domu z kolejnymi zwycięskimi tytułami.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów! :)

Elwira Przyjemska

Galeria zdjęć: Zwycięstwo w Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego