facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 1058780 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| piątek 15 lutego | 21:59:33

Dziś są imieniny: Jowity, Faustyna, Zygfryda

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • DBI_2019
  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Zwycięstwo w Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego

dodane w poniedziałek 12 marca 2018 r., przez Elwira Przyjemska

Konkurs Czytelniczy "Poznajemy literaturę angielską" odbywa się cyklicznie w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu już od szesnastu lat. Rok temu pojawił się dodatek do niego w postaci Drużynowego Konkursu z wiedzy z filmowych adaptacji wielkich dzieł literackich. Dnia  6 marca 2018 roku silna drużyna  stworzona przez uczennice naszego gimnazjum po raz kolejny udowodniła, że dziewczyny są nie tylko pilne, ale że stanowią również godną i motywującą konkurencję. Do Barbary Górskiej, Natalii Polańskiej z klasy III oraz Łucji Piechnickiej z klasy II, które startowały w zeszłym roku i wróciły z nagrodami, dołączyły w tym roku Amelia Łakoma oraz Julia Grębka.

Cele konkursu to
wykrywanie uzdolnień młodzieży, motywowanie do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, mobilizowanie do samodzielnej i systematycznej pracy oraz popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań wiedzą o kulturze i literaturze krajów angielskiego obszaru językowego. Dlatego rokrocznie konkurs przyciąga coraz więcej uczestników, do których w tym roku dołączyli również uczniowie klas VII szkół podstawowych.

Co roku wybiera się innego autora i to wokół jego lub jej dzieł tworzy się wyczerpujące zadania sprawdzające wiedzę z przeczytanego fragmentu lektury w języku angielskim oraz znajomości słownictwa i rozumienia ze słuchu. Tegoroczny tytuł konkursu to: „Real life or fantasy? Legendy o królu Arturze i uniwersum J.R.R. Tolkiena”. Przez ponad godzinę dziewczyny zmagały się w konkursie indywidualnym dotyczącym fragmentu "Legendy o Królu Arturze", po czym nastąpiła przerwa, podczas której sprawdzano prace konkursowe. Ku naszej ogromnej uciesze, reprezentacja Zespołu Szkół w Nekli nie miała sobie równych. Tegoroczną zwyciężczynią okazała się uczennica klasy IIIB Gimnazjum - Barbara Górska, a Łucja Piechnicka z klasy IIB była raptem trzy punkty za nią i przypadło jej również dumne miejsce na podium - zajęła III miejsce w indywidualnym Konkursie Czytelniczym.

W zeszłym roku uczennice stanęły również na podium w Drużynowym Konkursie Wiedzy Filmowej. W tym roku w skład grupy zmagającej się z uniwersum Tolkiena i wiedzą z ekranizacji "Władcy Pierścienia" i "Hobbita" weszły Barbara Górska, Natalia Polańska i Amelia Łakoma. Tym razem dziewczętom zabrakło zaledwie kilku punktów, by znaleźć się na podium, ale czekamy na przyszły rok, by ponownie się wykazać i wrócić do domu z kolejnymi zwycięskimi tytułami.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów! :)


Elwira Przyjemska

Galeria zdjęć: Zwycięstwo w Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego

IMG_8299.JPG
IMG_8297.JPG
IMG_8298.JPG
IMG_8304.JPG
IMG_8300.JPG
IMG_8301.JPG
IMG_8303.JPG
IMG_8306.JPG
IMG_8307.JPG
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.