facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 1058944 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1
0°C
| piątek 15 lutego | 22:47:46

Dziś są imieniny: Jowity, Faustyna, Zygfryda

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • DBI_2019
  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Klasa Ib i Didi

dodane w wtorek 6 lutego 2018 r., przez Katarzyna Wojtkowiak

    Klasa Ib gościła ostatnio na zajęciach hodowcę psów berneńskich p. Sebastiana Czyżewskiego wraz z pieskiem Didi. Dzieci miały okazje usłyszeć wiele ciekawych informacji o tej rasie. Nasz gość opowiedział nam o prowadzeniu hodowli, wyglądzie, zachowaniu, zdrowiu i pielęgnacji piesków. Uczniowie oglądali także różne medale i rozety przywiezione z wystaw. Najwięcej radości sprawiły jednak wspólne zabawy, co uwiecznione zostało na zdjęciach.
    Państwo Czyżewscy założyli swoją hodowlę w 2005 roku. Obecnie posiadają 6 piesków tej rasy. Didi to jeden z najbardziej utytułowanych psów. Został sprowadzony z Węgier. Jest Młodzieżowym Championem Polski, Championem Polski i Championem Litwy. Jest w trakcie ukończenia tytułu Interchampiona. Państwo Czyżewscy odwiedzili już ponad 200 wystaw psów w 7 krajach. Mają u siebie psy sprowadzone z Estonii, Belgii i Węgier. Szczeniaki urodzone w ich hodowli mieszkają na całym świecie, w takich krajach jak: Stany Zjednoczone, Norwegia, Korea Południowa, Ukraina, Niemcy, Holandia, Włochy, Indonezja i Wielka Brytania. Pieski z tej hodowli pracowały także jako terapeuci z niepełnosprawnymi dziećmi. Psy berneńskie są łagodne i przyjazne w stosunku do ludzi. Tolerują dzieci i są wobec nich ostrożne, cierpliwe i opiekuńcze. Nie przejawiają agresji w stosunku do gości, przechodniów czy innych zwierząt. Mimo to posiadają instynkt stróża – zaniepokojone alarmują. Wymagają bliskiego kontaktu z człowiekiem, a pozbawione otoczenia ludzi stają się lękliwe.
    Bardzo dziękujemy p. Sebastianowi Czyżewskiemu za spotkanie. Była to bardzo przydatna lekcja. Chwilę spędzone z pieskiem Didi zostaną w pamięci dzieci na długo.

Galeria zdjęć: Klasa Ib i Didi

IMG_2988.JPG
IMG_2974.JPG
IMG_2978.JPG
IMG_2989.JPG
IMG_2981.JPG
IMG_2984.JPG
Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.