facebook Zespół Szkół w Nekli
youtube Zespół Szkół w Nekli twitter Zespół Szkół w Nekli

Nasza strona została odwiedzona 778258 razy.

   
  • Slajd 2
  • Slajd 1

Ważne informacje

0°C
| niedziela 21 października | 16:54:02

Dziś są imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Do końca roku szkolnego pozostało:

  • Roboty ZS Nekla
  • Ucz się 1
  • Uczę się

Artykuły / Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w klasie II A

dodane w wtorek 12 grudnia 2017 r., przez Magdalena Małek-Filipczak
         W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy II A zrealizowali projekt - „Zdolność do magii i czarów upraszcza zbyt wiele. O sztuce wspierania młodych, wkraczających w świat dorosłych. ”  z wykorzystaniem powieści „Córka Czarownic” Doroty Terakowskiej. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję pracować                           z książką   na różnych poziomach zaawansowania.  
Cele zajęć:
- doskonalenie techniki czytania ,
- rozwijanie kompetencji językowych,
 -dostrzeganie uniwersalnych wartości ważnych dla każdego człowieka,

- próba odpowiedzi na trudne pytania dotyczące dorastania, dobra i zła, praw natury.
 
 Córka Czarownic” to opowieść o dorastaniu. O tym, co w życiu jest najważniejsze. Luelle posiada wyjątkowe zdolności. Uczy się bardzo szybko, czasem nawet przerasta swoje opiekunki. Jest piękna, odważna, pochodzi z królewskiego rodu, a jednak na jej charakterze istnieje pewna skaza. Czarownice nie potrafiły jej dostrzec, widząc w dziewczynie przyszłą królową. Jedynie Pustelnik, dla którego ludzie nie dzielili się na władców i poddanych,                  a jedynie chorych, potrzebujących pomocy i zdrowych, potrafił tę wadę nazwać:
(…) Skazę nosi w sobie ten spośród ludzi, który nie potrafi współczuć niedoli innych i nie chce ulżyć ich cierpieniom. I nie ma znaczenia, czy będzie on zwykłym człowiekiem czy królem (…).
Dopiero przezwyciężenie tej skazy czyni Luelle godną sprawowania władzy.
Terakowska pokazuje w swojej książce, że każdy jest wyjątkowy i posiada niepowtarzalną wartość. Trzeba tylko umieć odkryć w sobie dar i dobrze go wykorzystać.

                                                             Magda Filipczak

 

 

Polecane serwisy
Losowa galeria
Wydarzenia w szkole
© Copyright 2018 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.