| sobota 20 kwietnia | 09:18:10

Dziś są imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Artykuły / XVII Podsumowanie Konkursów Matematycznych Powiatu Wrzesińskiego

dodane w poniedziałek 19 czerwca 2017 r., przez Anna Frąszczak

Nagrodzono sześcioro uczniów z Zespołu Szkół w Nekli!

Dnia 19 czerwca w Kołaczkowie odbyło się podsumowanie konkursów matematycznych powiatu wrzesińskiego. Uroczystość miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Gminy. Na miejscu zebrali się wszyscy nagrodzeni, od pierwszych klas szkół podstawowych, aż po ostatnie klasy szkół ponadgimnazjalnych. Za swoje osiągnięcia w różnych konkursach matematycznych m.in. Kangur, Złota Żaba, Powiatowy i Wojewódzki Konkurs Matematyczny, Mistrz Rachunków otrzymaliśmy upominki w postaci książek i innych ciekawych rzeczy.

Wyróżnionych osób było bardzo dużo, co udowadnia, że w naszej okolicy nie brakuje młodych matematyków. Podsumowanie uświetniły występy uczniów szkół powiatu wrzesińskiego i grupy tanecznej Alchemia. Po oficjalnej części udaliśmy się do dworku Reymonta na poczęstunek.

Anna Waliszka

Nagrodzeni uczniowie:

Anna Waliszka (IIIA) – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego, I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Matematycznym, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur w kategorii Junior1.

Tymoteusz Hankiewicz (VIb) – finalista VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym Klas V i VI Szkół Podstawowych, II miejsce w Powiatowym Konkursie Mistrz Rachunków klas V i VI, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur w kategorii Beniamin2.

Michał Mendzelewski (VIb), Bartosz Nowak (Va), Katarzyna Zdziabek (IVc), Aleksandra Sajdak (IIIb) – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur odpowiednio w kategoriach Beniamin2, Beniamin1, Maluch2 i Maluch1.

Galeria zdjęć: XVII Podsumowanie Konkursów Matematycznych Powiatu Wrzesińskiego

XVII Podsumowanie Konkursów Matematycznych Powiatu Wrzesińskiego - Zdjęcie: 1/8