| wtorek 16 kwietnia | 14:00:35

Artykuły / GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH

dodane w czwartek 22 czerwca 2017 r., przez Jolanta Najtkowska

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH to już tradycja naszej szkoły.
Z dyktandem i zadaniami ortograficznymi zmagali się uczniowie szkół Targowej Górki, Zasutowa i Nekli. W tym roku konkurs odbył się 14 czerwca, przystąpiło do niego 20 uczniów. Podczas pisania dyktanda nasi zawodnicy wybrali się na leśną wędrówkę z dwoma przyjaciółmi ślimakiem i żółwiem, którzy, mimo przeciwności, mieli dobry humor i nigdy się nie kłócili. Po ukończeniu dyktanda nasi specjaliści od ortografii rozwiązywali krzyżówkę, rebusy, zagadki i szarady ortograficzne. Poziom konkursu był naprawdę wysoki.

Zaszczytny tytuł GMINNEGO MISTRZA ORTOGRAFII zdobyła Aleksandra Sajdakz klasy III b, reprezentująca Szkołę Podstawową w Nekli. Doskonale poradziła sobie z wszystkimi ortograficznymi zawiłościami. Tuż za nią uplasowała się Jagoda Chlebowska uczennica ze Szkoły Podstawowej w Targowej Górce. Trzecie miejsce przypadło Kindze Sobkowiak ze Szkoły Podstawowej w Zasutowie. Wyróżnienia w konkursie otrzymali Wojciech Brodecki z klasy III c i Bartosz Raźny z klasy III d reprezentujący Szkołę Podstawową w Nekli. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Galeria zdjęć: GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH - Zdjęcie: 1/10