| środa 24 kwietnia | 04:23:48

Dziś są imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Artykuły / Jasełka w formie teatru cieni

dodane w niedziela 22 grudnia 2019 r., przez Halina Kowalska

W piątek 20 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka w Nekielskim Ośrodku Kultury. Bożonarodzeniowe przedstawienie odbyło się dwukrotnie, najpierw dla klas III-V, następnie dla klas VI-VIII.

Uczniowie klasy IIIa i VIIa ukazali przekaz biblijny w formie teatru cieni. Rozpoczęli od pierwszych słów zapisanych w Starym Testamencie: „Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię (...).” Wyraźnie podkreślili miłość Boga, stwarzającego człowieka na swój obraz i podobieństwo. Aktorzy sprawnie przeprowadzali widzów przez karty Pisma Świętego, ukazując bieg historii związanej z troską Boga o człowieka oraz człowieka, który to dobro odrzucił. Swój aktorski występ zakończyli słowami Nowego Testamentu, o narodzeniu zapowiadanego Mesjasza - Jezusa Chrystusa, Syna Boga żywego, Zbawiciela.

Istotnym aspektem tej sztuki był obraz człowieka czytającego Biblię. Można powiedzieć: wskazującego drogę do Boga.

Wielkie wyrazy uznania należą się wszystkim aktorom. Wrażliwość, skoncentrowanie i potencjał twórczej ekspresji sprawiły, że odbiorca mógł na nowo zachwycić się prawdą o Bożym Narodzeniu.

Na zakończenie oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalny prowadzony przez panią Magdalenę Mitkowską.

Po przedstawieniu dyrektor szkoły Robert Andrzejczak złożył serdeczne podziękowania oraz Bożonarodzeniowe życzenia i wręczył nagrody laureatom szkolnych konkursów.

Każdy z uczestników otrzymał świąteczny upominek z załączonym słowem Bożym. W tym pogodnym nastroju wróciliśmy do szkoły na wigilię klasową.

Dziękujemy wszystkim sympatykom, którzy zaangażowali się w to wydarzenie.

Galeria zdjęć: Jasełka

Jasełka  - Zdjęcie: 1/6