| czwartek 28 marca | 15:54:13

Artykuły / W pomaganiu mieszka radość

dodane w wtorek 2 kwietnia 2019 r., przez Marek Wasiak

W pomaganiu mieszka radość

a my chcemy być radośni! Dlatego też już po raz kolejny podjęliśmy akcję pt.: Kup pan szczotkę. Zebraliśmy 107 past i 127 szczoteczek oraz 9 mydełek! Przybory trafiły do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris  Missio, skąd przekazane zostaną najbiedniejszym dzieciom Afryki.

Tu dzieci chodzą spać głodne lub piją tylko gorącą wodę, by się rozgrzać przed zimną nocą. Dzieci Madagaskaru - to o nich mowa. Dla nas rzecz niewyobrażalna! Czy można pozostać obojętnym na taką krzywdę? Zdecydowanie nie! To z myślą o tych właśnie dzieciach przekazaliśmy Polskiej Fundacji dla Afryki kwotę 390 zł. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży walentynkowych babeczek, które dzielnie wypiekali uczniowie klasy Ib.

Dzień Kobiet – z tej okazji upiekliśmy 300 babeczek! Zarobiliśmy 485 zł. 400 zł przeznaczyliśmy na zakup opatrunków (w ramach znanej nam już akcji pt: Opatrunek na Ratunek), a 85 zł dla chorej Darii Nowak.

Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie angażują się w pomaganie innym. To jest ta umiejętność, która świadczy o wrażliwości, empatii i szlachetności człowieka. Pozwólmy więc, by człowiek zwyciężał w człowieku!

klasa 1b z wychowawczynią

Galeria zdjęć: W pomaganiu mieszka radość

W pomaganiu mieszka radość - Zdjęcie: 1/4
W pomaganiu mieszka radość - Zdjęcie: 2/4