| piątek 19 kwietnia | 16:21:44

Artykuły / Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019

dodane w sobota 16 marca 2019 r., przez Anna Frąszczak
Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019
Gratulujemy Alicji i Tymoteuszowi!

„Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął,
i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś.”

Konfucjusz

Alicja Babraj (IIIA gimnazjum) i Tymoteusz Handkiewicz (8b szkoły podstawowej) zostali w lutym finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, Alicja z matematyki, a Tymoteusz z matematyki i geografii.

Oboje włożyli bardzo dużo pracy, nie tylko w tym roku, przeliczyli setki zadań, poszerzali swoją wiedzę poza treści obowiązujące w gimnazjum czy w szkole podstawowej.

Alicja znalazła się w gronie 188 gimnazjalistów, a Tymoteusz był jednym z 175 uczestników konkursu matematycznego oraz jednym z 26 uczniów, którzy dotarli do finału z geografii z całego województwa wielkopolskiego.

W tym roku poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, bo laureatami z matematyki zostały odpowiednio 22 i 17 osób, a z geografii zaledwie 4 (należało zdobyć 90% i więcej punktów). Podniesiono również próg punktowy do minimum 52%, który uprawniał do uzyskania tytułu finalisty.

Cieszymy się, że nasi uczniowie zostali finalistami konkursów przedmiotowych, gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej. Alu, Tymku jesteśmy z Was bardzo dumni!

Anna Frąszczak, Małgorzata Michalak, Małgorzata Szymczak

Galeria zdjęć: Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019

IMG_7461 poprawione.JPG
© Copyright 2019 Zespół Szkół w Nekli, strona Gimnazjum All Rights Reserved.