| czwartek 18 kwietnia | 00:31:10
| czwartek 18 kwietnia | 00:31:10

Dziś są imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Artykuły / Eliminacje szkolne i rejonowe wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019

dodane w poniedziałek 10 grudnia 2018 r., przez Anna Frąszczak
Eliminacje szkolne i rejonowe wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019
Awans Alicji i Tymoteusza!

Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć -
świadczy o naszej mądrości.”

Władysław Grzeszczyk

Od 18 października do 6 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach szkolnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W ciągu zaledwie 20 dni uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści zmierzyli się z testami aż z dziewięciu przedmiotów. Zadań było dużo, nie były łatwe, wymagały wykazania się rozległą wiedzą, często poza zagadnienia omawiane na lekcjach. Na pierwszy ogień poszła chemia, potem język polski, język angielski, biologia, matematyka, historia, język niemiecki, fizyka i jako ostatnia geografia. Awans do następnego etapu uzyskały osoby, które zdobyły przynajmniej 80% wszystkich możliwych punktów.

Ze szkoły podstawowej do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie klasy 8b: Marta Nowacka z języka polskiego, Michał Mendzelewski z matematyki oraz Tymoteusz Handkiewicz z matematyki i geografii. Z gimnazjum awansowały dwie uczennice: Maja Wojciechowska (IIIB) z języka polskiego oraz Alicja Babraj (IIIA) z matematyki.

Pod koniec listopada odbyły się eliminacje rejonowe z języka polskiego oraz matematyki, a na początek grudnia zaplanowano geografię. Wiemy już, że awans do etapu finałowego uzyskała Alicja i Tymoteusz, którzy zdobyli powyżej wymaganych 84% punktów i będą reprezentować naszą szkołę 16 lutego w finale konkursu matematycznego, a Tymek 22 lutego również w finale konkursu geograficznego.

Gratulujemy Alicji, Mai, Marcie, Michałowi i Tymoteuszowi!

Anna Frąszczak

Galeria zdjęć: Eliminacje szkolne i rejonowe wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019

Eliminacje szkolne i rejonowe wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019 - Zdjęcie: 1/1